لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۵۴

انتقادها از آپارتمان‌های نوساز دولتی؛ خامنه‌ای در بازدید از مناطق اشاره نکرد


در حالیکه انتقاد بین مقام های دولتی و منتقدان درباره کمک رسانی به زلزله زدگان کرمانشاه ادامه دارد، رهبر جمهوری اسلامی ایران نیز روز دوشنبه با حضور در مناطق زلزله زده، از دولت ضمنی انتقاد کرد و گفت «روند بازسازی شدت بیابد».

زلزله یکشنبه هفته گذشته، حدود پانصد کشته برجای گذاشت.

در حالیکه دولت حسن روحانی می گوید کمک به زلزله زدگان را زود شروع کرد اما رسانه های نزدیک به خامنه ای او را به کوتاهی متهم کردند.

در این بین بی اعتمادی به نهادهای حکومتی موجب شد تا خیلی از مردم و چهره های شاخص ورزشی و فرهنگی خود روی به کمک رسانی بیاورند.

از سوی دیگر، دولت روحانی در واکنش به انتقادات نهادهای حکومتی، از کیفیت مسکن مهر که دولت احمدی نژاد آن را ساخت، انتقاد کرد. همین موضوع باعث شد تا وحید حقانیان، دستیار ویژه آیت الله خامنه ای از کیفیت مسکن مهر، پروژه ای که در زمان دولت محمود احمدی نژاد کلید خورد دفاع کند.

با اینکه دعوای دولت و منتقدان حکومتی اش ادامه دارد، خبرنگاران می گویند مشاهدات نشان می دهد ساختمان های مسکن مهر ایرادات بسیاری داشته، از جمله اینکه کیفیت سیمان های بکار رفته در آنها بسیار پایین و یا آرماتور بندی ها نامناسب بوده است.

مردم نیز همچنان با انتشار ویدیوهای مختلف، وسعت خرابی های مسکن مهر در کرمانشاه را نشان می دهند.

روز دوشنبه، خبرگزاری ها سخنان آیت الله خامنه ای، را منتشر کردند که از حضور نیروهای سپاه، ارتش و نیروی انتظامی در مناطق زلزله زده تقدیر کرده است اما در ویدیوهای منتشر شده در شبکه های اجتماعی، مردم از نبود امکانات کافی در اختیار این نیروها برای کمک رسانی و به زلزله زدگان سخن گفته اند.

آیت الله خامنه ای در سخنان خود بدون اشاره به کیفیت مسکن مهر، گفته است خانه های زلزله زدگان باید به سرعت بازسازی شود.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

مطالب مرتبط

XS
SM
MD
LG