لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۰۰

بیانیه خزانه‌داری آمریکا در مورد ارسال کمک‌های انساندوستانه به ایران


به دنبال وقوع زلزله مرگبار در غرب ایران، دفتر کنترل داراییهای خارجی وزارت خزانه داری ایالات متحده روز سه شنبه در بیانیه‌ای به برخی از راه‌هایی که آمریکایی‌ها می‌توانند کمک‌های انساندوستانه خود را به مردم ایران ارسال کنند و در عین حال مطابق با تحریم‌های آمریکا علیه با ایران باشد، اشاره کرد.

به گزارش وبسایت سفارت مجازی ایالات متحده، این بیانیه می‌گوید بر اساس جواز کلی E دفتر کنترل دارایی های خارجی وزارت خزانه داری ایالات متحده در سال ۲۰۱۳، سازمان‌های غیردولتی اجازه دارند خدماتی را در حمایت از فعالیت‌های امدادرسانی مرتبط با بلایای طبیعی، ارائه خدمات اهدایی در زمینه بهداشت و سلامتی، و توزیع اقلام اهدایی (ازقبیل خوراک، پوشاک، و دارو) به منظور کاهش رنج انسانی در ایران، به این کشور ارسال کنند.

بعلاوه، این جواز کلی انتقال پول تا حداکثر مبلغ ۵۰۰ هزار دلار در مدت ۱۲ ماه را در حمایت از این فعالیت‌ها، با برخی شرایط خاص، اجازه می‌دهد. همچنین اهدای خوراک، پوشاک، و دارو، زمانی که به قصد استفاده در کاهش رنج انسانی صورت بگیرند، از تحریم های بازرگانی بین ایالات متحده و ایران معاف هستند، به شرط آن که این کمک‌ها به دولت ایران یا هر فرد یا نهاد ایرانی نامبرده در فهرست اشخاص تحریم شده و بلوکه شده (SDN List) ارسال نشوند.

در نهایت، دفتر کنترل دارایی‌های خارجی به موسسات مالی آمریکایی اجازه می‌دهد تا با شرایطی خاص، ارسال وجوه نقدی شخصی و غیرتجاری به ایران را پردازش کنند، [وجوهی] که می‌توانند شامل ارسال شخصی مبالغی از ایالات متحده به ایران برای کمک به یک دوست یا یک عضو خانواده باشند.

برای اطلاعات بیشتر درباره تحریم های ایران که توسط دفتر کنترل دارایی های خارجی وزارت خزانه داری ایالات متحده اجرا می شوند و همچنین دستورالعمل های خاص و پاسخ پرسشهای متداول اینجا کلیک کنید.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG