لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۰۴

نتانیاهو: رژیم ایران بیش از کمک به مردم خودش به نفرت از ما اهمیت می‌دهد


بنجامین نتانیاهو، نخست وزیر اسراییل، در پیامی ویدیویی از اورشلیم می گوید اسرائیل بیشتر از حکومت ایران نگران ایرانی ها است.

به گزارش جروسلم پست، نتانیاهو در پیام تصویری کوتاهی با وجود مخالفت قبلی تهران دوباره پیشنهاد ارسال کمک های امداد و فنی به زلزله زدگان را تکرار کرد.

نخست وزیر اسرائیل گفت: «قلبم از دیدن تصاویر این زلزله بزرگ در مرز ایران و عراق به درد آمد. تصاویر مادران و پدران در جستجوی کودکان شان را دیدم، کودکانی که زیر آوار این زلزله مهیب دفن شدند. به عنوان یک پدر، یک اسرائیلی، و یک یهودی می خواستم کمکی کرده باشم. برای همین دیروز دستور دادم که اسرائیل از طریق صلیب سرخ ارائه امدادهای پزشکی به قربانیان را پیشنهاد کند. اسرائیل هیچ نزاعی با مردم ایران ندارد. هرگز هم نداشتیم. اختلاف ما با رژیم بی‌رحم ایران است. رژیمی که مردم خودش را گروگان می گیرد، رژیمی که مردم ما را به نابودی تهدید می کند.»

بنجامین نتانیاهو در این پیام ویدیویی یادآوری کرد که کشورش سابقه ارائه کمک در بلایای طبیعی در سراسر جهان از هاییتی تا فیلیپین و مکزیک را دارد و هزاران سوری جنگ زده را مداوا کرده است.

نخست وزیر اسرائیل گفت ما این کار را فقط برای این انجام می دهیم که عملی درست است: «ما به ابراز همدردی و حمایت از قربانیان این گونه فجایع فارغ از این که اهل کجا باشند، ادامه می دهیم حتی اگر رژیم ها و حکومت های شان آن قدر که به فکر نفرت از ما هستند به فکر مردم خودشان نباشند.»

* برگردان فارسی این گزارش تنها به منظور آگاهی رسانی منتشر شده و نظرات بیان شده در آن الزاماً بازتاب دیدگاه صدای آمریکا نیست.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG