لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۷ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۶:۳۲

پیشنهاد کمک پزشکی اسرائیل به زلزله‌زدگان به سرعت از سوی ایران رد شد


بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل
بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل

نخست وزیر اسرائیل پیشنهاد کمک های درمانی به زلزله زدگان ایران و عراق را از طریق صلیب سرخ جهانی داد.

به گزارش تایمز اف اسرائیل، بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل روز سه شنبه ۲۳ آبان، پیشنهاد داد از طریق صلیب سرخ جهانی به ایران و عراق کمک های درمانی ارسال کند.

نتانیاهو که از طریق ویدئو کنفرانس با نشست سالانه فدراسیون یهودیان آمریکای شمالی در لس انجلس صحبت می کرد گفت: «من تصاویر خرابی های زلزله در ایران و عراق را دیدم. همچنین تصاویر دردناک مردان، زنان و کودکانی که زیر آوار مانده ان. برای همین با افتخار اعلام می کنم که چند ساعت پیش من دستور دادم از طریق صلیب سرخ جهانی کمک های درمانی به ایران و عراق ارسال شود.»

نتانیاهو افزود: «من بارها گفته ام ما مشکلی با مردم ایران نداریم و مشکل ما تنها با رژیم مستبد این کشور است که مردم اش را گروگان گرفته و ما را تهدید به میرانی میکند. اما انسانیت ما بزرگتر از نفرت آنهاست. اسرائیل می خواهد نوری بر دیگر کشورها باشد و من این را باعث افتخار می دانم. همه شما می توانید به اخلاق و توانایی اسرائیل افتخار کنید.»

یکی از مقامات دفتر نتانیاهو با اعلام اینکه این پیشنهاد خیلی زود از سوی ایران رد شد گفت: «این اتفاق صورت واقعی رژیم ایران را نشان می دهد.»

جمهوری اسلامی ایران از زمان روی کار آمدن کشور اسرائیل را به رسمیت نمی شناسد و حتی به ورزشکاران، هنرمندان و چهره های رسمی خود اجازه حضور در مقابل همتایان اسرائیلی نمی دهد. رهبران مذهبی ایران در سالهای گذشته بارها خواستار محو اسرائیل شده اند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG