لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۴۸

اصلاح طلبان، شورای شهر تهران را به دست گرفتند


یکی از جلسات دوره چهارم شورای شهر تهران
یکی از جلسات دوره چهارم شورای شهر تهران

بر اساس اعلام عیسی فرهادی، فرماندار تهران، همه ۲۱ نامزد فهرست اصلاح طلبان در انتخابات شورای شهر تهران، به شورا راه یافته اند.

فرماندار تهران روز یکشنبه ۳۱ اردیبهشت، اسامی منتخبان شورای شهر تهران را به این ترتیب اعلام کرد: «محسن هاشمی رفسنجانی، مرتضی الویری، احمد مسجد جامعی، شهربانو امانی انگنه، بهاره آروین، محمدجواد حق شناس، ابراهیم امینی، حسن خلیل‌آبادی، افشین حبیب زاده کلی، آرش حسینی میلانی، زهرا صدراعظم نوری، علی اعطا، محمد سالاری، حسن رسولی، مجید فراهانی، ناهید خداکرمی، زهرا نژادبهرام، محمود میرلوحی جوآبادی، الهام فخاری، محمد علیخانی، بشیر نظری.»

بنا بر اعلام فرماندار تهران، مهدی چمران، علیرضا دبیر، مرتضی طلایی، حبیب کاشانی، جلال ملکی، محسن پیرهادی، الهه راستگو و پرویز سروری در رتبه های بعدی هستند که به عنوان اعضای اصلی شورا راه نیافته و عضو علی البدل هستند.

راهیابی فهرست اصلاح طلبان(لیست امید) به شورای شهر در حالیست که اکثریت این شورا در سالهای اخیر در اختیار اصولگرایان بود و این گروه نیز از سال ۱۳۸۴ همواره محمد باقر قالیباف را به عنوان شهردار برگزیدند.

همزمان با اعلام اسامی راه یافتگان به شورای شهر، غلامحسین کرباسچی، شهردار پیشین تهران و دبیر کل حزب کارگزاران سازندگی به خبرگزاری ایلنا گفت که اصلاح طلبان به طور قطع شهردار جدیدی برای تهران بر می گزینند.

گفته می شود محسن هاشمی رفسنجانی و محسن مهرعلیزاده از گزینه های اصلاح طلبان برای شهرداری تهران هستند.

در این میان، مهدی چمران، رئیس شورای شهر و از اصولگرایانی که موفق به راهیابی به شورا به عنوان عضو اصلی نشده است، خواستار رسیدگی رئیس مجلس شورای اسلامی به اعتراض‌های مربوط به شمارش آرای شورای شهر شده است.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG