لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱۵ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۹:۰۹

شکایت اعضای شورای شهر تهران از ۱۰ سایت خبری؛ مدیر ایلنا به دادگاه احضار شد


در ادامه احضار مدیران برخی رسانه‌ها به دادسرا به دلیل انتشار خبر واگذاری املاک شهرداری تهران، مدیر عامل خبرگزاری ایلنا نیز به دادسرای فرهنگ و رسانه احضار شد.

خبرگزاری ایلنا روز یکشنبه ۱۱ مهر نوشت که مسعود حیدری، مدیر عامل این خبرگزاری با شکایت پنج عضو شورای شهر تهران درباره انتشار اخبار مربوط به واگذاری املاک شهرداری به دادسرای فرهنگ و رسانه احضار شد.

بر اساس این گزارش، آقای حیدری در پی شکایت هادی ساعی، محسن پیرهادی، معصومه آباد، الهه راستگو و ابوالفضل قناعتی، اعضای شورای شهر تهران احضار و اتهام نشر اکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی به او تفهیم شد.

پیشتر یاشار سلطانی، مدیر سایت خبری «معماری نیوز»، سایت افشا کننده اخبار واگذاری املاک شهرداری، بازداشت و این وبسایت فیلتر شده بود.

«معماری نیوز» اوایل شهریور ماه امسال، نامه سازمان بازرسی به شهرداری و شورای شهر را منتشر کرد که در آن درباره واگذاری املاک شهرداری به افراد خاص سوال شده بود. این واگذاری ها با اختیار شهردار و با ۵۰ درصد تخفیف صورت گرفته بود. انتشار این خبر انتقاد شدید اصلاح طلبان از شهرداری و برخی از اعضای شورای شهر را در پی داشت. با این حال برخی از اعضای شورا دریافت املاک میلیاردی را تکذیب کرده و از منتشر کنندگان این خبر شکایت کردند.

وکیل مدافع ابولفضل قناعتی، عضو شورای شهر در این باره گفت که پنج عضو شورا در مجموع از ۱۰ وبسایت خبری و چند کانال تلگرامی شکایت کرده‌اند. او خبرگزاری دولتی برنا را نیز یکی از رسانه‌هایی عنوان کرد که از آن شکایت شده است.

صدرا محقق آزاد شد

از سوی دیگر، خبرگزاری ایلنا از آزادی صدرا محقق، دبیر سرویس اجتماعی روزنامه شرق، خبر داد.

به نوشته این خبرگزاری، صدرا محقق که در ۲۹ شهریور ماه در منزل خود بازداشت شده بود، عصر شنبه ۱۰ مهر با تودیع وثیقه آزاد شد.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG