لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۹ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۲۸

ششمین روز ثبت نام انتخابات شوراها: ورود چهره های شاخص


محسن هاشمی فرزند اکبر هاشمی رفسنجانی و مدیر پیشین مترو تهران
محسن هاشمی فرزند اکبر هاشمی رفسنجانی و مدیر پیشین مترو تهران

در ششمین روز از ثبت نام داوطلبان نامزدی شوراهای شهر و روستا، تعدادی از چهره‌های شاخص، از جمله محسن هاشمی مدیر عامل پیشین مترو تهران و فرزند اکبر هاشمی رفسنجانی ثبت نام کردند.

به گزارش خبرگزاری های ایران، علاوه بر آقای هاشمی، مهدی چمران رئیس کنونی شورای شهر تهران، مرتضی طلایی و عباس جدیدی از اعضای کنونی این شورا با حضور در فرمانداری تهران برای نامزدی انتخابات پیش رو ثبت نام کردند.

محسن هاشمی که ۱۳ سال سابقه مدیریت مترو تهران را دارد در حالی برای عضویت در شورای شهر ثبت نام کرده است که از او به عنوان گزینه اصلاح طلبان برای تصدی شهرداری تهران در دور جدید این شورا نام برده می‌شود.

با این حال به گزارش ایسنا، آقای هاشمی هنگام ثبت نام در فرمانداری تهران در پاسخ به پرسشی در این مورد گفت فعلا نمی‌تواند در مورد شهردار شدن خود اظهار نظر کند. وی اضافه کرد برای حضور در انتخابات شورای شهر با گروه های مختلف سیاسی مشورت کرده است.

محسن هاشمی در اسفند ۱۳۸۹ از مدیریت مترو تهران کناره گیری کرد و جای خود را به هابیل درویشی داد. این کناره‌گیری در اوج اختلاف شهرداری تهران با دولت محمود احمدی‌نژاد بر سر بودجه مترو صورت گرفت.

خبرگزاری های ایران از فاطمه صالحی دختر سرلشگر صالحی فرمانده کل ارتش، فاطمه قاسمی دختر رستم قاسمی وزیر نفت پیشین، و محمدجواد حق شناس عضو حزب اعتماد ملی به عنوان دیگر چهره‌هایی که روز شنبه برای نامزدی در انتخابات شورای شهر در حوزه تهران ثبت نام کردند، نام بردند.

ثبت نام از داوطلبان نامزدی در انتخابات شوراهای شهر و روستا تا ساعت ۱۲ نیمه شب روز یکشنبه ششم فروردین ادامه می یابد. این انتخابات قرار است روز ۲۹ اردیبهشت همزمان با انتخابات ریاست جمهوری و میان دوره‌ای مجلس برگزار شود.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG