لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۳۰ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۱۹

مدیرعامل خانه هنرمندان ایران به دلیل «بی‌توجهی» مسئولان استعفا داد


 مجید رجبی معمار
مجید رجبی معمار

رسانه‌های داخلی ایران‌ روز پنجشنبه ۲۶ اسفند از استعفای مجید رجبی معمار مدیر عامل خانه هنرمندان ایران خبر دادند.

او که نخستین مدیرعامل خانه هنرمندان ایران است، با اشاره به مشکلات مالی، دلیل اصلی استعفای خود را «بی‌توجهی» مسئولان اعلام کرد.

به گفته مجید رجبی معمار «هیچ درکی نسبت به جایگاه و تأثیر خانه هنرمندان در وزارت ارشاد، دولت، و مجلس وجود ندارد.»

مجید رجبی معمار که شش سال در این سمت خدمت کرده، با اشاره به این که شرایط کنونی کشور برای مجموعه فعالان فرهنگی و هنری «سخت» و «نامناسب» است، گفت دیگر نمی‌خواهد در این حوزه‌ها فعالیت کند.

مدیرعامل خانه هنرمندان با تأکید بر این که لازمه فعالیت در عرصه فرهنگ و هنر «انگیزه، شادابی، و روحیه» است، فضای قالب بر محیط فرهنگی و هنری ایران را مملو از «مانع‌تراشی‌ها» و «سخنان یأس‌آور» خواند که باعث کاهش انرژی می‌شود و ساینده روح و اعصاب است.

مجید رجبی معمار با اشاره به اهمیت خانه هنرمندان به عنوان مرکزی برای تعامل و اقدام مشترک همه‌ شاخه‌های هنری، از ۲۳ سال دستاوردهای ارزنده این نهاد مستقل و غیرانتفاعی در زمینه‌های مختلف قدردانی کرد.

به گفته او در ماه‌های اخیر کمک‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و شهرداری تهران به خانه هنرمندان کاهش یافته است و این نهاد به دلیل همه‌گیری ویروس کرونا، بخش عمده‌ای از درآمدهای خود را از دست داده است.

مجید رجبی معمار با اشاره به اینکه تحریم‌های اقتصادی یا مشکلات مالی کشور دلیل بی‌توجهی‌ مسئولین به خانه هنرمندان نیست، گفت که در حوزه فرهنگ و هنر هزینه‌های «عجیب و غریبی» می‌شود و برخی برنامه‌ها بودجه‌های کلانی دارند.

به گفته مدیرعامل خانه هنرمندان ایران، کاملا مشخص است که این نهاد هنری مورد «بی‌توجهی» و «بی‌مهری» مسئولان قرار گرفته است.

مجید رجبی معمار در حالی از استعفای خود خبر داده است که به گفته ایرج راد، رئیس شورای عالی خانه هنرمندان، هنوز استعفای او پذیرفته نشده است.

XS
SM
MD
LG