لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۰ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۲۳:۲۹

برگزاری یک گالری هنری مجازی به مناسبت «روز جهانی زن» با شرکت هنرمندان ایرانی


آیوین
آیوین

یک گالری مجازی هنرهای تجسمی به مناسبت هشتم مارس، روز جهانی زن، با شرکت تعدادی از هنرمندان ایرانی برگزار شد.

این برنامه توسط سازمان غیرانتفاعی «آیوین» در شهر سانفرانسیسکو ترتیب یافت و بخشی از اقدام مشترک ۲۶ گروه از تشکل‌های مستقل زنان ایرانی است که به مناسبت هشتم مارس برگزار می‌شود.

برنامه‌های گوناگون و متنوع این تشکل‌های مستقل زنان ایرانی با عنوان «مبارزه برای برابری جنسیتی، آزادی و عدالت اجتماعی پایدار» از ساعت ۱۰ بامداد سه‌شنبه هشتم مارس به وقت کالیفرنیا آغاز شد.

در این گالری مجازی آثار ۴۸ هنرمند ایرانی از کشورهای مختلف در چهار قاره جهان در شاخه‌هایی مانند نقاشی، عکاسی، مجسمه‌سازی، سرامیک، یا میکس مدیا از طریق تارنما و شبکه‌های اجتماعی سازمان آیوین به نمایش درآمد.

تصاویر آثار ارائه شده هنرمندان در این گالری مجازی با ویولن‌نوازی آزاده مقصودی، هنرمند جوان ایرانی ساکن آلمان، همراه است و تجربه متفاوتی را برای تماشاگران رقم می‌زند.

دینا اثنا، بنیان‌گذار و مدیر سازمان آیوین، به صدای آمریکا می‌گوید که پس از موفقیت نخستین گالری مجازی این گروه که به مناسبت ۲۵ نوامبر، روز جهانی مبارزه با خشونت علیه زنان ترتیب یافت، تصمیم گرفت تا نمایشگاه دیگری را به مناسبت روز جهانی زن برگزار کند.

به گفته خانم اثنا، این گالری تفاوت‌های زیادی با نمایشگاه قبلی دارد و آثار ارائه شده ضمن اشاره به چالش‌ها یا مشکلات زندگی روزمره زنان، شاد و پرانرژی نیز هست و این برنامه جشنی به مناسبت این روز جهانی محسوب می‌شود.

او در ادامه می‌افزاید که زمان زیادی صرف گزینش این آثار «موضوع محور» شده است و این مجموعه از زوایای مختلفی به ارزش، اهمیت، و ویژگی‌های مورد نظر این هنرمندان درباره زنان می‌پردازد.

دینا اثنا
دینا اثنا

سازمان غیرانتفاعی آیوین در سال ۲۰۱۵ با هدف توان‌افزایی و آگاهی دختران و زنان از طریق هنر شکل گرفته است و در سال‌های گذشته برنامه‌های مختلفی را در این رابطه برگزار کرده است.

علاقمندان با مراجعه به تارنمای سازمان آیوین می‌توانند از این گالری مجازی، و برنامه‌های سایر تشکل‌های مستقل زنان ایرانی که در این اقدام مشترک حضور دارند، دیدن کنند.

XS
SM
MD
LG