لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۰ شهریور ۱۴۰۲ ایران ۱۶:۵۲

بعد از برادر روحانی، برادر اسحاق جهانگیری هم بازداشت شد


مهدی جهانگیری، رئیس گروه مالی گردشگری و برادر معاون اول رئیس‌جمهور ایران است.

معاون اول رئیس جمهوری ایران بازداشت برادرش مهدی جهانگیری را تایید کرد.

اسحاق جهانگیری در صفحه شخصی‌اش در اینستاگرام با تایید خبر بازداشت برادرش، نوشت اطلاع دقیقی از دلیل، چگونگی دستگیری، اتهام، ضابط و شاکی برادرم ندارم.

پنجشنبه شب، وب‌سایت تابناک از بازداشت مهدی جهانگیری، رئیس گروه مالی گردشگری و برادر معاون اول رئیس‌جمهور ایران خبر داده بود.

بازداشت برادر معاون اول رئیس جمهوری ایران، کمی بعد از بازداشت برادر حسن روحانی رئیس جمهوری ایران روی داده است. به نظر می رسد برخورد با نزدیکان مقام های دولت ربط به فعالیت های اقتصادی آنها دارد.

با این حال اسحاق جهانگیری به کنایه خطاب به قوه قضائیه نوشت: امیدوارم دستگیری برادرم، «سوءاستفاده سیاسی نباشد و عدالت، مبارزه بافساد و حاکمیت قانون برای همه یکسان اجرا شود».

مقام های دولت قوه قضائیه را به برخورد های سیاسی متهم می کنند بخصوص که با وجود ادعاهایی علیه مقام های قضایی ایران و بستگان سران آن، تاکنون رسیدگی علنی به این اتهامات نشده است.

شش سال پیش محمود احمدی نژاد از فساد و رشوه فاضل لاریجانی برادر روسای مجلس و قوه قضائیه خبر داد اما هرگز پیگیری این موضوع از سوی قوه قضائیه اعلام نشد.

به تازگی هم سایت آمد نیز از پرونده جاسوسی دختر صادق لاریجانی خبر داد اما او این موضوع را از اساس تکذیب کرد.

برادر اسحاق، نزدیک به دولت محمود

مهدی جهانگیری، رئیس گروه مالی گردشگری و نایب رئیس اتاق بازرگانی تهران است که هرچند در سال مهرماه ۹۵ از او به عنوان کارآفرین برتر در صنعت گردشگری توسط دولت روحانی تقدیر شد، اما او رابطه ای قدیمی با دولت احمدی نژاد دارد.

بانک گردشگری و گروه مالی گردشگری در زمان ریاست حمید بقایی بر سازمان میراث فرهنگی و گردشگری تأسیس شد و مهدی جهانگیری در زمان ریاست رحیم مشایی بر سازمان میراث فرهنگی در دولت اول محمود احمدی نژاد مدتی معاون سرمایه‌گذاری این سازمان شده بود.

در سال ۹۰ زمانی که هنوز دولت احمدی نژاد روی کار بود، وب سایت الف متعلق به احمد توکلی از تخلفات گسترده مالی «گروه مالی گردشگری» خبر داده بود.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG