لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۳۰

برادر رئیس جمهوری ایران به زندان معرفی شد


Oregon shtatida irqchilikka qarshi namoyishchilar tarqatilmoqda
Oregon shtatida irqchilikka qarshi namoyishchilar tarqatilmoqda

غلامحسین محسنی اژه ای سخنگو و معاون اول قوه قضائیه، از معرفی حسین فریدون برادر رئیس جمهوری ایران، به زندان خبر داد.

آقای اژه‌ای روز یکشنبه ۲۵ تیر در نشست خبری خود در پاسخ به خبرنگاری درباره پرونده احتمالی حسین فریدون با تایید اینکه پرونده ای علیه برادر رئیس جمهوری ایران وجود دارد، گفت که در ارتباط با آن پرونده افرادی احضار و برخی بازداشت شدند.

او درباره وضعیت حسین فریدون نیز گفت: «برای وی دیروز قرار صادر شده و چون این قرار وثیقه است و تامین نشده، وی به زندان معرفی شده است که اگر این قرار وثیقه را تامین کند آزاد می‌شود.»

او البته تاکید کرد که قرار صادر شده، بازداشت موقت نیست.

این مقام قضایی همچنین درباره اتهامات حسین فریدون نیز گفت: «این پرونده در خصوص مسائل مالی است، اما معوقات بانکی نیست.»

طی یکسال گذشته، به ویژه پس از انتشار اخبار مربوط به حقوق های نجومی مدیران دولتی، رسانه‌های منتقد دولت اخباری را در رابطه با ارتباطات حسین فریدون با فعالان اقتصادی و فشار برای انتصاب مدیران دولتی منتشر کردند.

خبرگزاری‌های منتقد دولت همچنین مدعی شدند که یکی از بدهکاران بزرگ بانکی با حسین فریدون ارتباطات مالی داشته است.

تیرماه سال گذشته رئیس سازمان بازرسی نیز که به موضوع حقوق‌های نجومی مدیران دولتی رسیدگی می‌کرد، اعلام کرد که مدیر عامل بانک رفاه که از جمله مدیران متخلف در زمینه حقوق های نجومی بود، با فشار برادر رئیس جمهوری منصوب شد.

برادر حسن روحانی برخی از اتهامات مطرح شده علیه خود را رد کرد اما از ماهها پیش از تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری از برنامه‌ها و مناسبت‌های علنی دولتی کنار گذاشته شد. این در حالیست که تا پیش از آن، آقای فریدون که به عنوان دستیار ویژه رئیس جمهوری منصوب شده بود در برخی از مهمترین جلسات دولتی شرکت داشت و حتی به عنوان مشاور ظریف و رابط رئیس جمهوری در تیم مذاکره کننده هسته‌ای ایران حضور داشت.

حسین فریدون بهمن ماه گذشته در نامه ای به رئیس مجلس اتهامات فساد مالی که از سوی برخی از نمایندگان علیه او مطرح شده بود را رد کرد.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG