لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۸ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۰۰

رهبر ایران احمدرضا پوردستان را به سمت جانشین فرمانده کل ارتش منصوب کرد


احمد پوردستان فرمانده پیشین نیروی زمینی و جانشین فرماندهی کل ارتش
احمد پوردستان فرمانده پیشین نیروی زمینی و جانشین فرماندهی کل ارتش

رهبر جمهوری اسلامی ایران، احمد رضا پوردستان فرمانده نیروی زمینی ارتش را به سمت جانشین فرمانده کل ارتش منصوب کرد.

آیت الله علی خامنه‌ای در حکمی که روز شنبه ۲۹ آبان منتشر شد نوشت که این انتصاب به پیشنهاد فرمانده کل ارتش و با توجه به «تعهد، تجربه و شایستگی» سرتیپ پوردستان صورت گرفته است.

در دوره فرماندهی احمدرضا پوردستان بر نیروی زمینی ارتش، برای نخستین بار در جمهوری اسلامی واحدهایی از نیروی زمینی ارتش برای نبرد به یک کشور خارجی اعزام شدند.

فروردین ماه امسال با اوجگیری درگیری های نیروهای دولتی سوریه با مخالفان مسلح و افزایش کشته‌های نیروهای سپاه، نیروی زمینی ارتش تعدادی از تکاوران خود را به سوریه اعزام کرد. چندی بعد، اخباری از کشته شدن تعدادی از تکاوران ارتش در سوریه منتشر شد.

آقای پوردستان همچنین از فرماندهانی بود که از حسن عباسی، چهره اصولگرا، به دلیل سخنانش علیه ارتش شکایت کرد. آقای عباسی در پی این شکایات برای مدتی بازداشت شد.

در دوره فرماندهی احمدرضا پوردستان بر نیروی زمینی ارتش، داعش به سمت مناطق شرقی عراق پیشروی کرد. آقای پوردستان درباره واکنش ارتش در آن زمان گفت که نیروی زمینی در کمتر از سه روز ۵ تیپ رزمی را برای مقابله با داعش سازمان‌دهی کرد، نیروهای پیاده و بالگرد شناسایی نیروی زمینی، تا ۴۰ کیلومتر به داخل خاک عراق رفتند.

رهبر جمهوری اسلامی ایران همزمان با انتصاب آقای پوردستان به عنوان جانشین فرمانده کل ارتش، سرتیپ کیومرث حیدری را به سمت فرماندهی نیروی زمینی ارتش منصوب کرد.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG