لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۳۰

ایران از روسیه تانک تی۹۰ می خرد


آرشیو
آرشیو

فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی از خرید تانک تی۹۰ به همراه سیستم پدافند اس ۳۰۰ از روسیه خبر داد.

احمدرضا پوردستان، روز سه شنبه ۱۷ آذر ماه ضمن بیان این خبر گفت، در آینده متخصصان نظامی ایران و روسیه به کشورهای یکدیگر نیز سفر می کنند.

تلاش ایران برای خرید تجهیزات نظامی پس از توافق هسته ای با قدرت های جهانی شدت گرفت. مقام های نظامی ایران و روسیه اعلام کرده اند که روند تحویل پدافند ضدهوایی پیشرفته اس ۳۰۰ به ایران، که در زمان تحریم ها متوقف شده بود، پس از توافق هسته ای آغاز شده است.

فرمانده نیروی زمینی ارتش همچنین از استقرار یگان های این نیرو در مرزها خبر داد و گفت: "همه تیپ ها عملیاتی شده و توزیع مناسبی در مرزها صورت گرفته و ما به صورت موردی در مرزهای شرقی نیز حضور داریم. در این مرزها نیز استحکامات خوبی وجود دارد."

ایران نگران تهدیدهای تروریستی داعش و گروه های افراطی در مرزهای غربی خود است. مقام های نظامی و امنیتی ایران اعلام کرده اند که خط قرمز ایران در مقابل تحرکات داعش، ۴۰ کیلومتری عمق خاک عراق است و اگر نیروهای داعش از این فاصله به مرزهای ایران نزدیکتر شوند، نیروهای نظامی ایران وارد عمل خواهند شد.

حسن روحانی رئیس جمهوری ایران روز دوشنبه در سخنانی به مناسبت روز دانشجو در دانشگاه شریف گفت "بعضی فکر می‌کنند این دولت دولت لبخند، گفت‌وگو و مذاکره است و دنبال تقویت بنیه نظامی نیست، اما این دولت در طول دو سال گذشته در حوزه دفاعی و سلاح های راهبردی به اندازه ده سال کار کرده است."

XS
SM
MD
LG