لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۳۱ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۵۱

پنجمین تکاور ارتش ایران در سوریه کشته شد


خبرگزاری فارس از کشته شدن حمد الله بخشنده پنجمین تکاور ارتش ایران در سوریه خبر داد.
خبرگزاری فارس از کشته شدن حمد الله بخشنده پنجمین تکاور ارتش ایران در سوریه خبر داد.

همزمان با اعلام کشته شدن پنچمین تکاور ارتش ایران در سوریه، فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی با دیگر بر "حضور ارتش در کنار سپاه" در سوریه تاکید کرد.

خبرگزاری فارس روز چهارشنبه ۲۵ فروردین گزارش داد که حمد الله بخشنده، پنچمین ارتشی کشته شده در سوریه است. این خبرگزاری عکسی از این نظامی ایران با لباس تکاوران کلاه سبز و درجه سروانی منتشر کرده است.

همزمان، احمدرضا پوردستان، فرمانده نیروی زمینی ارتش در مراسمی به خبرنگاران گفت: "مأموریت ما در سوریه مستشاری است و در کنار ارتش سوریه و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی حضور داریم و در این راستا به آنها کمک‌های آموزشی می‌کنیم."

ادعای این مقام ارتش درباره ادامه حضور ارتش در کنار سپاه در حالی است که پیش از این مقام های آمریکایی اعلام کردند که در بخشی از توافق صلح سوریه، ایران پذیرفته از حضور سپاه در این کشور بکاهد.

از سوی دیگر، پوردستان، فرمانده نیروی زمینی ارتش همچنین گفت که ایران در جنگ‌های نیابتی تجربه به دست آورده است. از این رو، به گفته این مقام نظامی ایران، ارتش یگان‌های واکنش سریع سازماندهی کرده‌ و آموزش‌ها را به آنها منتقل کرده است.

فرمانده نیروی زمینی ارتش ایران پیشتر نیز از اعزام نیروهایی از یگان‌های مختلف ارتش از جمله تکاوران تیپ ۶۵ نوهد به سوریه برای انجام ماموریت مستشاری و آموزش سخن گفته بود. این در حالیست که این مقام ارتش ایران، روز سه شنبه در سخنان دیگری از درگیری نیروهای تکاور و دیگر نظامیان ارتش در نزدیکی حلب با صدها نفر جنگجویان سوری خبر داد.

اعلام نام و درجه تکاوران کشته شده در سوریه

دو روز پس از اعلام کشته شدن ۴ نفر از تکاوران ارتش ایران در سوریه، خبرگزاری تسنیم نام و درجه ایران افراد را اعلام کرد. به گزارش این خبرگزاری، محسن قطاسلو، ۲۶ ساله از تکاوران کلاه سبز تیپ ۶۵ نوهد ارتش و از اهالی پاکدشت در استان تهران بود.

دیگر تکاور تیپ ۶۵ نوهد، ستوان دوم مجتبی یداللهی منفرد ۲۵ ساله و از اهالی تهران بود. سروان مرتضی زرهرند از تکاوران تیپ ۲۵۸ شاهرود و سرهنگ مجتبی ذوالفقار نسب ۳۹ ساله از رکن دوم تیپ ۴۵ تکاور از اهالی شوشتر هم دو ارتشی دیگر کشته شده در سوریه بودند.

XS
SM
MD
LG