لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۰۳

فرمانده نیروی زمینی ارتش: داعش برای حمله به ایران آماده شده بود


فرمانده نیروی زمینی ارتش ایران، احمد پوردستان، گفت داعش سال گذشته قصد داشت به ایران حمله کند و نیرو و مهمات نیز برای این منظور پیش بینی کرده بود.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، سرتیپ احمد پوردستان که روز یکشنبه سوم خرداد به مناسبت سالگرد آزادسازی خرمشهر در مجلس شورای اسلامی سخنرانی می‌کرد، گفت: «سال گذشته به بنده گزارش شد که نیروهای تکفیری در شهرها و استان‌های همجواری کشورمان در عراق حضور یافته و قصد تدارک حمله به خاک کشور را دارند. داعشی‌ها زاغه‌های مهمات و هوادارانی را در داخل کشور پیش‌بینی کرده بودند.»

او اضافه کرد که ارتش پس از ماموریت یافتن در این زمینه تا عمق ۴۰ کیلومتری خاک عراق وارد این کشور شده و طی عملیاتی نیروهای داعش را به عقب راند. او زمان دقیق و ابعاد عملیات ارتش را اعلام نکرد.

این مقام نظامی ایران گفت که امروز جای پای داعش در افغانستان و پاکستان نیز دیده می‌شود این گروه در حال آماده‌سازی خود در این کشورهاست. به گفته او، ارتش ایران برای آماده سازی و تقویت توان خود، نیاز به خرید تانک و بالگرد دارد.

مقامات ایران، سال گذشته همزمان با اوج گیری حملات داعش در عراق، از دستگیری افراد وابسته به این گروه در نقاط مرزی غربی و جنوب شرقی ایران خبر دادند. برخی از مقامات نظامی ایران نیز ۴۰ کیلومتری خاک ایران را عمق امنیتی ایران دانسته بودند.

XS
SM
MD
LG