لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۲۷

رئیس سازمان سینمایی در واکنش به وضعیت رضا رویگری: پیگیر مشکلاتش هستیم


رضا رویگری بستری در آسایشگاه کهریزک
رضا رویگری بستری در آسایشگاه کهریزک

در پی انتشار پیام ویدئویی رضا رویگری، بازیگر و خواننده ایرانی، در آسایشگاه کهریزک و بازتاب گسترده آن در رسانه‌های خبری و شبکه‌های اجتماعی رئیس سازمان سینمایی ایران وعده داد که مشکلات او «به زودی» برطرف شود.

رضا رویگری، بازیگر و خواننده ۷۶ ساله، در این پیام ویدئویی ادعا می‌کند که توسط همسرش در خانه سالمندان کهریزک رها شده است و شرایط نامناسبی دارد.

او با اشاره به این که امکان تماس تلفنی با کسی را ندارد و ممنوع‌الملاقات است، می‌گوید که در این مکان زندانی شده است و از مسئولان و طرفدارانش می‌خواهد که به او کمک کنند.

بنا به گزارش رسانه‌های ایران رویگری به این رسانه‌ها گفته که از نظر جسمی حال خوبی دارد، اما در این مدت که در آسایشگاه رها شده‌، روحیه‌‌اش را از دست داده‌ است.

به دنبال رسانه‌ای شدن ماجرا، محمد خزاعی رئیس سازمان سینمایی ایران، نسبت به آن واکنش نشان داد و گفت که سازمان متبوعش «پیگیر مشکلات آقای رضا رویگری هنرمند پیشکسوت کشور است و این مشکلات به زودی مرتفع می‌شود.»

رئیس سازمان سینمایی ایران گفت که برای بررسی وضعیت رضا رویگری با خانم کریمی، همسر این هنرمند، پزشکان معالج، و دست‌اندرکاران آسایشگاه کهریزک تماس گرفته‌ شده است.

رضا خزاعی در ادامه افزود که به دستور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، مدیر عامل صندوق اعتباری هنر مأمور شده است تا از نزدیک پیگیر روند درمانی و نگهداری رضا رویگری باشد و اقدامات لازم را انجام دهد.

محسن پزشکی، مدیر روابط عمومی آسایشگاه کهریزک، نیز درباره وضعیت این بازیگر و خواننده ایرانی توضیحاتی داد. او گفت که بنا به اظهارات همسر رضا رویگری، این هنرمند پیش از انتقال به کهریزک در بیمارستان بستری بود ولی به توصیه پزشکان باید در مرکزی دارای امکانات توان‌بخشی و فیزیوتراپی اسکان داده می‌شد.

محسن پزشکی در ادامه افزود که «بنا به مقاضیات و‌ شرایط خانوادگی و اجتماعی ایشان» از کهریزک خواسته شده است کمک و همراهی کنند و آسایشگاه نیز در یک هفته اخیر پذیرای رضا رویگری بوده است.

به گفته مدیر روابط عمومی کهریزک، شرایط درمانی و نگهداری از رضا رویگری مناسب است و محدودیت‌های عیادت یا ملاقات با این هنرمند به دلیل نگرانی از همه‌گیری ویروس کرونا در این مجموعه اعمال می‌شود.

محسن پزشکی گفت که با هماهنگی قبلی، امکان ملاقات با رضا رویگری دو دو نوبت روزانه وجود دارد.

این هنرمند ایرانی در سال‌های اخیر فعالیت‌های اندکی داشته و به دلیل برخی رفتارها و جنبه‌های زندگی شخصی خود با حواشی مختلفی مواجه شده است.

رضا رویگری بازیگری را با هنرهای نمایشی آغاز کرد و به تدریج به سمت سینما و تلویزیون رفت. او تجربیاتی نیز در نقاشی و موسیقی نیز دارد و خواننده سرود «ایران ایران» در اوایل انقلاب ۵۷ بود. این سرود اثری در مدح و ستایش انقلابیون است که به سرعت به یکی از سرودهای محبوب حکومت تبدیل شد و در مناسبت‌های مختلف، صدا و سیما جمهوری اسلامی آن را به تناوب پخش کرده‌آست.

برخی از کاربران ایرانی در شبکه‌های اجتماعی با اشاره به همین این سرود، وضعیت رضا رویگری را نمونه بارزی از وعده‌های انقلابی توصیف کرده‌اند که هرگز تحقق نیافت.

XS
SM
MD
LG