لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۴۶

عکس العمل شرکت کنندگان و ناظران


شرکت کنندگان در همایش "به سوی فرهنگ آزادی های مدنی، حقوق بشر، و مردم سالاری در ایران"، عموما روحیه خوبی داشتند. اما تعدادی از شرکت کنندگان هم می گفتند نکات جدید زیادی مطرح نشده و ترجیح می دادند سخنرانان راه کارهای بیشتری برای فعالیت در جهت حقوق بشر در ایران، ارائه می کردند.

بهراد بهبهانی، مشاور املاک در مریلند، کنجکاو بود بداند مردم بعد از این باید چه کنند: "حرف بعدی چیست؟".

مانی، وکیل حقوق بشر در شهر نیویورک، می گفت در این نوع همایش ها باید راه های عملی کردن نظریه ایجاد فرهنگ حقوق بشر، مورد بحث قرار گیرد.

اما همه شرکت کنندگان و سخنرانانی که با آنها صحبت کردم می گفتند موضوعات مطرح شده در این همایش برایشان شخصا معنا داشته – یا در زندگی خودشان و یا در زندگی نزدیکانشان در ایران.

در این جدول تعاملی می توانید صدای چند تن از شرکت کنندگان همایش حقوق بشر را بشنوید، همچنین می توانید نظر و ویدیو خودتان را بفرستید تا در بحث آن لاین شرکت کنید:


۳

۲

۱

۶

۵

۴

۹

۸

۷

۱. هاله، آهنگساز، خواننده، و از سخنرانان همایش، می گوید بخش مهمی از هر طغیان فرهنگی یا هنری، ارجحیت دادن به شادی و لذت بر غصه و ترس است، و اینکه اجازه بدهیم زندگی، "شیفته" مان کند.
۲. آرش سبحانی، مدیر گروه کیوسک و یکی از سخنرانان، می گوید فرهنگ و هنر، در حرکت به سوی مردم سالاری، خصوصا در میان طبقه متوسط شهری در ایران، نقش مهمی بازی می کنند.
۳. مانی، وکیل حقوق بشر، می خواهد بداند چطور می توان از رسانه، دانشگاه، و هنر، برای گسترش دستور کار حقوق بشر در ایران استفاده کرد.
۴. یک دانش آموخته دانشگاه مریلند که نخواسته نامش ذکر شود می گوید این همایش زیاد به زندگی شخصی او مرتبط نیست چرا که برنامه ای برای برگشت به ایران ندارد.
۵. هاله، آهنگساز و خواننده ایرانی-آمریکایی ساکن نیویورک، شعری را می خواند که با الهام از سخنرانی شیرین عبادی درباره منابع انرژی تجدید شدنی در ایران، سروده است.
۶. حمیدرضا رحیمی، شاعر و نویسنده، می گوید این همایش محلی ست برای طرح "نظرات"، و "فعالیت ها"ی عملی بر عهده سیاست گذاران و سیاست مداران است.
۷. فرشته قاضی، روزنامه نگار و از سخنرانان این همایش، کشته شدگان حوادث بعد از انتخابات خرداد ۱۳۸۸ را با کشته شدگان جنگ ایران و عراق مقایسه می کند.
۸. بهراد بهبهانی، دانش آموخته دانشگاه مریلند، می خواهد این همایش، به افرادی مانند او مسیری را نشان دهد که برای بهبود وضعیت حقوق بشر در ایران تلاش کنند.
۹. دخی فسیحیان، فعال حقوق بشر، جنبش سبز ایران را با جنبش زنان مقایسه می کند.

XS
SM
MD
LG