لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۵۸

هرانا: سیزده زندانی سیاسی از قزل‌حصار به مکان نامعلومی منتقل شدند


زندان قزلحصار در کرج
زندان قزلحصار در کرج

سیزده زندانی سیاسی، از جمله لقمان امین‌‌پور، سعید ماسوری، افشین بایمانی، سپهر امام‌ جمعه، زرتشت احمدی راغب، محمد شافعی، سامان صیدی، حمزه سواری، کامیار فکور، احمدرضا حائری، رضا سلمان‌زاده، جعفر ابراهیمی و مسعود‌رضا ابراهیمی‌نژاد، چهارشنبه ۲۹ شهریور ۱۴۰۲، از زندان قزل‌حصار به مکان نامعلومی منتقل شدند.

یک منبع مطلع نزدیک به خانواده یکی از این زندانیان به خبرگزاری هرانا گفت که این افراد از زندان قزل‌حصار کرج خارج شده‌اند و از محل نگهداری آنها اطلاعی در دست نیست.

این اقدام مقامات جمهوری اسلامی ایران در حالی صورت می‌گیرد که این زندانیان سیاسی به اتهام‌های سیاسی و امنیتی در زندان به سر می‌برند و پرونده‌های آنها در دادگاه‌های انقلاب رسیدگی می‌شود.

انتقال این زندانیان سیاسی به مکان نامعلوم، نگرانی‌هایی را در مورد وضعیت آنها ایجاد کرده است.

بر اساس گزارش‌ها، این زندانیان روز ۱۲ شهریور، بدون خبر قبلی و به بهانه اعزام به بهداری زندان اوین احضار شدند اما پس از خروج از بند، به آنها دستبند و پابند زده شد. پس از آن هم ماموران زندان اوین، این زندانیان سیاسی را به زور و همراه با تحقیر و ترساندن‌شان سوار ماشین کردند که پس از انتقال به زندان قزل‌حصار، در اتاقی کوچک در بند ۳ که به «بند امن» شهرت دارد، زندانی شدند.

XS
SM
MD
LG