لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۰۵

بازگشت کیوان مهتدی از سلول انفرادی به بند عمومی زندان اوین


کیوان مهتدی
کیوان مهتدی

شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران اعلام کرد کیوان مهتدی، فعال کارگری محبوس در زندان اوین، روز یکشنبه بیست و ششم شهریور، از سلول انفرادی به بند عمومی این زندان بازگردانده شده است.

به گزارش هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشری در ایران، این فعال کارگری زندانی، در تاریخ نوزدهم شهریور با دستور محمودی، رئیس بند ۴ زندان و هدایت الله فرزادی رئیس زندان اوین، به دلیل انتشار یک فایل صوتی، به صورت تنبیهی به سلول انفرادی زندان اوین منتقل شد.

کیوان مهتدی در تاریخ دوازدهم شهریور ماه ۱۴۰۲، پس از انتقال سیزده تن از زندانیان سیاسی از زندان اوین به زندان قزلحصار کرج ، با انتشار فایلی صوتی از این زندانیان اعلام حمایت کرده بود.

او در تاریخ نوزدهم اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۱، توسط نیروهای حکومتی در منزل خود بازداشت و پس از مدتی از بازداشتگاه وزارت اطلاعات موسوم به بند ۲۰۹ زندان اوین به بند ۴ زندان اوین منتقل شد.

دادگاه انقلاب تهران در دی ماه ۱۴۰۱ آقای مهتدی را بابت اتهام «اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی» به تحمل پنج سال حبس و بابت اتهام «تبلیغ علیه نظام» به یک سال حبس محکوم کرد که این حکم نهایتا در اسفندماه سال گذشته، توسط دادگاه تجدیدنظر استان تهران عینا تایید شد.

این فعال کارگری به‌تازگی در پی گشایش پرونده جدید به دادسرای اوین احضار شد. اما به علت اجبار به پوشیدن لباس زندان و استفاده از دستبند در زمان انتقال، از حضور در این جلسه خودداری کرد.

کیوان مهتدی پیشتر نیز به واسطه فعالیت های خود سابقه بازداشت و محکومیت دارد.

XS
SM
MD
LG