لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۴۰

سیزده زندانی سیاسی تبعید شده به زندان قزل‌حصار از هرگونه تماس و ملاقات منع شدند


یک منبع نزدیک به خانواده‌های سیزده زندانی تبعید شده از زندان اوین به زندان قزل‌حصار کرج از ممنوعیت تماس تلفنی و ممنوعیت ملاقات با این زندانیان سیاسی به دستور مستقیم رئیس زندان خبر داد.

خبرگزاری هرانا ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشری در ایران روز دوشنبه سوم مهرماه نوشت، امروز، زمانی که خانواده این زندانیان برای ملاقات با آنها به زندان مراجعه کردند، با برخورد توهین‌آمیز ماموران مواجه و به آنها گفته شد که به دستور اشکان کمالی، رئیس زندان قزل‌حصار، این زندانیان سیاسی از هرگونه تماس و ملاقات منع شده‌اند.

این سیزده تن، شامل لقمان امین‌ پور، سعید ماسوری، افشین بایمانی، سپهر امام‌ جمعه، زرتشت احمدی راغب، محمد شافعی، سامان صیدی (یاسین)، حمزه سواری، کامیار فکور، احمدرضا حائری، رضا سلمان زاده، جعفر ابراهیمی و مسعود رضا ابراهیمی نژاد، که دوران محکومیت خود را بدون رعایت اصل تفکیک جرائم در زندان قزلحصار کرج سپری می‌کنند روز چهارشنبه ۲۹ شهریور، بدون اطلاع قبلی از واحد ۳ زندان قزلحصار خارج و سپس به دستور رئیس زندان، همراه با توهین به سالن دارالقرآن واحد ۴ این زندان که محل نگهداری زندانیان جرائم مرتبط با مواد مخدر است، منتقل شدند. آنها در زمان انتقال از بردن وسایل شخصی از جمله لباس‌ها و دیگر امکانات خود محروم مانده‌اند.

بر اساس گزارش‌ها، این زندانیان روز ۱۲ شهریور، بدون خبر قبلی و به بهانه اعزام به بهداری زندان اوین احضار شدند اما پس از خروج از بند، به آنها دستبند و پابند زده شد. پس از آن هم ماموران زندان اوین، این زندانیان سیاسی را به زور و همراه با تحقیر و ترساندن‌شان سوار ماشین کردند که پس از انتقال به زندان قزل‌حصار، در اتاقی کوچک در بند ۳ که به «بند امن» شهرت دارد، زندانی شدند.

XS
SM
MD
LG