لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۵۲

موج هفتم کرونا در فرانسه آغاز شد


وزارت بهداشت فرانسه روز چهارشنبه اعلام کرد که حدود ۱۵۰ هزار نفر در این کشور در ۲۴ ساعت گذشته به سویه اومیکرون ویروس کرونا مبتلا شده‌اند. آمار همچنین نشان می‌دهد که میزان ابتلا نسبت به هفته گذشته رشدی ۵۴ درصدی داشته و تمامی گروه‌های سنی را تحت تاثیر قرار داده است.

ایزابل بورن، نخست‌وزیر فرانسه از تمامی فرمانداری‌ها خواست تا شهروندان را به استفاده از ماسک ترغیب کنند. او‌ مستقیما از مردم نیز چنین درخواستی را مطرح کرده است. خانم بورن در توییتر نیز از مردم تقاضا کرده که رفتارهای بازدارنده‌ را با هدف محدود کردن چرخه شیوع، رعایت کنند. در فرانسه به جز در مراکز پزشکی و خانه سالمندان، هیچ اجباری برای استفاده از ماسک در اماکن عمومی وجود ندارد.

گفته ‌می‌شود مهم‌ترین چالشی که در برابر مقامات فرانسوی وجود دارد، بالا رفتن احتمالی میزان مرگ‌و میر و بستری‌ شدن در بیمارستان است. هنوز تعداد مرگ و میر و افرادی که ناگزیر در بیمارستان بستری می‌شوند به حدی نرسیده که مقامات را مجاب کند تا به محدودیت‌ها شدت ببخشند.

از سوی دیگر دولت اعلام کرده که روی یک لایحه جدید در مورد شیوع کرونا کار می‌کند که هدف آن «حفظ یک سیستم نظارت بهداشتی و ایمنی» خواهد بود. این لایحه در ماه جولای به مجلس ارائه خواهد شد.

XS
SM
MD
LG