لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۷ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۹:۲۰

آغاز واکسیناسیون کودکان زیر ۵ سال در آمریکا


آغاز واکسیناسیون کودکان زیر ۵ سال آمریکا در برابر کرونا
آغاز واکسیناسیون کودکان زیر ۵ سال آمریکا در برابر کرونا

روند تزریق واکسن به کودکان زیر پنج سال در آمریکا با حضور جو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا، در یک کلینیک واکسیناسیون آغاز شد. در حال حاضر، همه مردم آمریکا واجد شرایط دریافت واکسن کووید-۱۹ هستند.

رئیس‌جمهوری آمریکا در بازدید از یک کلینیک واکسیناسیون در واشنگتن، جایی که نخستین دزهای واکسن به کودکان خردسال تزریق می‌شد، این رویداد را به عنوان «نقطه عطف مهمی» در مبارزه با همه‌گیری که به بهبود وضعیت کشور کمک می‌کند، ستود.

دولت آمریکا انتظار دارد سرعت واکسیناسیون برای بچه‌های خردسال کندتر از بزرگترها باشد. چرا که والدین برای تزریق بیشتر به پزشکان اطفال خود مراجعه می‌کنند.

رئیس‌جمهوری آمریکا در کاخ سفید گفت: «ایالات متحده آمریکا اکنون اولین کشور در جهان است که واکسن‌های ایمن و مؤثر کووید-۱۹ را برای کودکان شش ماه به بالا ارائه می‌کند.»

جو بایدن همچنین با انتقاد تلویحی از اقدام فرماندار ایالت فلوریدا در جلوگیری از تصمیم اداره بهداشت آن ایالت برای سفارش و تحویل واکسن‌های کودکان، گفت اکنون زمانی برای سیاست نیست و والدین باید بتوانند کودکان خود را ایمن نگاه دارند.

جو بایدن و همسرش جیل صبح سه‌شنبه با بچه‌های تازه واکسینه‌شده و والدینشان در کلیسایی در جنوب شرقی واشنگتن دیدار کردند.

رئیس‌جمهوری آمریکا در حالی که بچه‌ها را در آغوش می‌گرفت، از کوچک‌ترین نوه‌اش، بو، که دو سال دارد و به تازگی واجد شرایط واکسیناسیون شده است، صحبت کرد.

XS
SM
MD
LG