لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۳۶

یک نماینده سابق مجلس: عدم برخورد با سعیدطوسی و رضا ثقتی دلایل سیاسی دارد


رضا ثقتی | سعیدطوسی
رضا ثقتی | سعیدطوسی

یک نماینده سابق مجلس معتقد است برخورد نکردن با موضوع «لواط» سعید طوسی، قاری قرآن نزدیک به علی خامنه‌ای و رضا ثقتی مدیر کل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گیلان، دلایل سیاسی دارد.

نماینده شیراز در مجلس دهم درباره برخوردهای دوگانه جناحی با مفاسدی مثل «لواط» به دیده‌بان ایران گفته است که عدم برخورد با سعیدطوسی و رضاثقتی دلایل سیاسی دارد.

بهرام پارسایی درمورد پرونده سعید طوسی گفت که در کمیسیون اصل ۹۰ پرونده محرمانه‌ای درباره پرونده طوسی وجود داشت و شاکیان هم خصوصی بودند ولی به دلایل سیاسی مانع رسیدگی شدند.

به گفته او آنهایی که از متهم دفاع می‌کنند، با او همزاد‌پنداری می‌کنند.

روز دوشنبه سردبیر کانال تلگرامی رادیو گیلان که اسناد مرتبط با رسوایی جنسی رضا ثقتی، مدیرکل برکنار شده ارشاد گیلان را منتشر کرده، جزئیات تازه‌ای درباره اسناد و اطلاعاتی موجود در رابطه با این مسئله در اختیار بخش فارسی صدای آمریکا گذاشت.

در پی انتشار گزارش‌هایی درباره رابطه جنسی مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با یک مرد در روزهای گذشته، رضا ثقتی از سمت خود برکنار شد.

سردبیر کانال تلگرامی که نخستین بار ویدئوی مذکور را منتشر کرد، در گفت‌وگوی اختصاصی با صدای آمریکا تأکید کرد که رضا ثقتی شرکای جنسی متعدد داشته که بازداشت شده‌اند و ویدئو را یکی از آنها در اختیار او گذاشته است.


پیمان بهبودی، سردبیر کانال تلگرامی رادیو گیلان همچنین اعلام کرد که ویدئوها «سه هفته پیش» از انتشار به دست این رسانه رسیده و با تصمیم گروهی، بخشی از «۱۳ ویدئو» انتشار یافته است.

او تأکید کرد افشای ویدئوی مرتبط با رسوایی جنسی مدیرکل پیشین اداره فرهنگ و ارشاد گیلان، با هدف «روشنگری مردم» و در شرایطی منتشر شده که جمهوری اسلامی در «خصوصی‌ترین مسائل» زندگی شهروندان «تعیین تکلیف می‌کند» و هدف از انتشار آن آشنا شدن مردم با مقاماتی بوده که «این طور جانماز آب می‌کشند» و «خود را علیه‌السلام می‌دانند.»

در حالی که در روزهای گذشته خبرگزاری فارس وابسته به سپاه پاسداران محمد صادقی بازیگر تئاتر را بدون ارائه هیچ‌گونه سندی به «ترویج همجنس‌گرایی» متهم کرده بود، روابط عمومی اداره فرهنگ ارشاد اسلامی گیلان، اعلام کرده پرونده مدیر سابق این مجموعه «بدون هیچ‌گونه پیش‌داوری و تخریب حیثیت و آبروی افراد»، «برای رسیدگی دقیق» به قوه قضاییه فرستاده شده است.

در موارد مشابهی که نزدیکان حکومت به سوءاستفاده جنسی از افراد و حتی کودکان متهم شده‌‌اند، متهمان عموما توانسته‌اند از مجازات قضایی در امان بمانند.

محمد گندم‌نژاد طوسی، معروف به سعید طوسی، قاری قرآن نزدیک به بیت رهبر جمهوری اسلامی ایران، متهم به «آزار و اذیت جنسی» کودکان با وجود چندین شاکی خصوصی در سال ۱۳۹۶ تبرئه شد.

مطالب مرتبط

XS
SM
MD
LG