لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۵۴

ادامه ماجراهای «ثقتی»؛ مدیر «رادیو گیلان» می‌گوید سراغ خانواده‌اش رفته‌اند


رضا ثقتی
رضا ثقتی

سردبیر رسانه کانال تلگرامی «رادیو گیلان» روز یکشنبه با انتشار ویدیویی از «یورش نیروهای اطلاعات گیلان» به منزل مادر و خواهرش خبر داد.

پیمان بهبودی که برای نخستین بار ویدیوی «انحراف جنسی» رضا ثقتی، مدیر کل ارشاد استان گیلان را منتشر کرد، با انتشار ویدیویی گفت: «ماموران وزارت اطلاعات ضمن یورش به خانه اقوامش دو خواهرزاده او را بازداشت کرده‌اند.»

او در این ویدیو همچنین گفت که با وجود تهدیدهای نهادهای امنیتی از مواضع و فعالیتهای خود عقب‌نشینی نخواهد کرد. پیمان بهبودی در یک ویدیوی دیگر هم گفته بود که تصاویر بیشتری از «انحرافات جنسی» مدیر کل برکنار شده ارشاد استان گیلان را در اختیار دارد که در صورت لزوم آنها را نیز منتشر خواهد کرد.

یک عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی هم روز یکشنبه در واکنش به انتشار فیلم رابطه جنسی رضا ثقتی مدیرکل فرهنگ و ارشاد گیلان با یک مرد، آن را «توهین به قرآن» خواند؛ اما نایب رئیس مجلس برکناری ثقتی را «عجولانه» دانست و گفت هنوز چیزی «اثبات» نشده است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی یک سال و نیم پیش، رضا ثقتی، متأهل و دارای سه فرزند را به عنوان فردی دارای «تجارب ارزشمند و روحیه انقلابی و دینی» به ریاست اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گیلان برگزید.

در حالی که در روزهای گذشته خبرگزاری فارس وابسته به سپاه پاسداران محمد صادقی بازیگر تئاتر را بدون ارائه هیچ‌گونه سندی به «ترویج همجنس‌گرایی» متهم کرده بود، روابط عمومی اداره فرهنگ ارشاد اسلامی گیلان، اعلام کرده پرونده مدیر سابق این مجموعه «بدون هیچ‌گونه پیش‌داوری و تخریب حیثیت و آبروی افراد»، «برای رسیدگی دقیق» به قوه قضاییه فرستاده شده است.

در موارد مشابهی که نزدیکان حکومت به سوءاستفاده جنسی از افراد و حتی کودکان متهم شده‌‌اند، متهمان عموما توانسته‌اند از مجازات قضایی در امان بمانند.


محمد گندم‌نژاد طوسی، معروف به سعید طوسی، قاری قرآن نزدیک به بیت رهبر جمهوری اسلامی ایران، متهم به «آزار و اذیت جنسی» کودکان با وجود چندین شاکی خصوصی در سال ۱۳۹۶ تبرئه شد.

XS
SM
MD
LG