لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۴۰

افشاگر رسوایی ثقتی به صدای آمریکا: او شرکای جنسی متعدد داشته که بازداشت شده‌اند


پیمان بهبودی، سردبیر کانال تلگرامی «رادیو گیلان» در گفت‌وگو با صدای آمریکا
پیمان بهبودی، سردبیر کانال تلگرامی «رادیو گیلان» در گفت‌وگو با صدای آمریکا

سردبیر کانال تلگرامی رادیو گیلان که اسناد مرتبط با رسوایی جنسی رضا ثقتی، مدیرکل برکنار شده ارشاد گیلان را منتشر کرده، جزئیات تازه‌ای درباره اسناد و اطلاعاتی موجود در رابطه با این مسئله در اختیار بخش فارسی صدای آمریکا گذاشت.

در پی انتشار گزارش‌هایی درباره رابطه جنسی مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با یک مرد در روزهای گذشته، رضا ثقتی از سمت خود برکنار شد.

سردبیر کانال تلگرامی که نخستین بار ویدئوی مذکور را منتشر کرد، در گفت‌وگوی اختصاصی با صدای آمریکا تأکید کرد که رضا ثقتی شرکای جنسی متعدد داشته که بازداشت شده‌اند و ویدئو را یکی از آنها در اختیار او گذاشته است.

پیمان بهبودی، سردبیر کانال تلگرامی رادیو گیلان همچنین اعلام کرد که ویدئوها «سه هفته پیش» از انتشار به دست این رسانه رسیده و با تصمیم گروهی، بخشی از «۱۳ ویدئو» انتشار یافته است.

او تأکید کرد افشای ویدئوی مرتبط با رسوایی جنسی مدیرکل پیشین اداره فرهنگ و ارشاد گیلان، با هدف «روشنگری مردم» و در شرایطی منتشر شده که جمهوری اسلامی در «خصوصی‌ترین مسائل» زندگی شهروندان «تعیین تکلیف می‌کند» و هدف از انتشار آن آشنا شدن مردم با مقاماتی بوده که «این طور جانماز آب می‌کشند» و «خود را علیه‌السلام می‌دانند.»

سردبیر کانال تلگرامی رادیو گیلان با اشاره به محدودیت‌های تلگرام، گفت که این رسانه تصاویر منتشر شده را تا جایی ویرایش کرده که با قوانین تلگرام مغایرت نداشته باشد و در عین حال سندیت آن محرز باشد. او تأکید کرد، «یک ساعت از پخش ویدئو نگذشته بود که اطرافیان ثقتی به ما وصل شدند و گفتند آماده‌ایم هرگونه مذاکره‌ای با شما داشته باشیم و هر خواسته‌ای داشته باشید» انجام دهیم و «هر مقدار بخواهید بیت‌کوین برایتان می‌فرستیم» به شرط این که «ویدئو را حذف کنید.»

پیمان بهبودی با بیان این که «ثقتی مدعی شده بود با استفاده از هوش مصنوعی این ویدئو را برای من ساخته‌اند»، اضافه کرد: «برخی گفته‌اند عزل ثقتی فردای پخش ویدئو نسنجیده بود. اتفاقا منابع ما گفتند که همان شب ویدئو به دست وزیر ارشاد رسید و این فیلم را دادستان مرکز گیلان به اطلاعات نیروی انتظامی، واجا (وزارت اطلاعات) و اطلاعات سپاه می‌دهد تا از نظر فنی بررسی کنند. اما سیستم امنیتی در یک ساعت اول متفق‌القول تأیید کردند که ویدئو حقیقی است.»

به گفته بهبودی، پس از تأیید صحت ویدئو وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی «دستور عزل او را داد» و فردای آن، «شب اداره اطلاعات با هماهنگی سازمان اطلاعات سپاه» او را بازداشت کردند و پرونده او «در شعبه سوم دادسرای رشت» تشکیل شده و «حتی با قرار وثیقه» نیز او را آزاد نکرده‌اند.

سردبیر کانال تلگرامی «رادیو گیلان» که در آلمان فعالیت می‌کند، با اشاره به سابقه رضا ثقتی در «گردان عاشورا» و «بسیج» گیلان، گفت که تصویر هفت مرد دیگر که با او ارتباط جنسی داشته‌اند، منتشر شده و همگی آنها بازداشت شده و «اعتراف کرده‌اند» و «یکی از آنها می‌خواسته در دستشویی دادگاه خودکشی کند» که فهمیده‌اند و مانع شده‌اند.

پیمان بهبودی هویت فرد مذکور را «مداح» معرفی کرده و گفته که سابقه ارتباط آنها «به سال‌ها» قبل و به «پیش از مدیرکل شدن ثقتی» برمی‌گردد.

او همچنین به صدای آمریکا گفت که محل ضبط ویدئوهای منتشر شده «مهمان‌سرای وزارت ارشاد نبوده» بلکه خانه جدید رضا ثقتی بوده و در زمان ضبط ویدئو که به «۱۰ روز بعد از خاک‌سپاری هوشنگ ابتهاج» است، «در حال اسباب‌کشی به آن خانه» بوده است.

سردبیر «رادیو گیلان» تأکید کرده که فیلم را از «یکی از افرادی که مورد تعرض ثقتی قرار گرفته» و به گفته او «در همین فیلم هنرنمایی می‌کند» گرفته که اکنون نیز در اداره اطلاعات در «بازداشت است.»

به گفته او، این فرد که ویدئو را به پیمان بهبودی داده، به او گفته که «سال‌ها با ثقتی ارتباط نامشروع داشتم و دیگر خسته شدم» و «چون بسیجی بودم، ایشان به من قول داد که برای سربازی تو کاری می‌کنم که در یکی از همین پایگاه‌های مقاومت بتوانی خدمت بکنی و به جای دور نروی.»

بهبودی همچنین با اشاره به اظهارات مجتبی ذوالنور نایب رئیس مجلس شورای اسلامی و کاظم دلخوش اباتری نماینده صومعه‌سرا، گفت که «در ابتدای همین مجلس دلخوش را به جرم مرداب‌خواری می‌خواستند از مجلس رژیم آخوندی بیرون بیاندازند و آن جا قالیباف به دادش رسید و ریش گرو گذاشت و گفت ازش قول می‌گیریم که در دور بعدی در انتخابات شرکت نکند.»

او مدعی شد که «عربده‌کشی» دلخوش برای استفاده از روابط رضا ثقتی با مقامات دفتر نظارت و تأیید صلاحیت‌های شورای نگهبان در استان گیلان است و «دارد از آب گل‌آلود ماهی می‌گیرد که بتواند چند ماه دیگر تأیید صلاحیتش را برای انتخابات پیش رو بگیرد.»

سردبیر «رادیو گیلان» با اعلام این که این رسانه در آلمان که «حقوق بشر و آزادی بیان رعایت می‌شود» برای «انتشار حقیقت به مجوز نیاز ندارد»، گفت پیش از این «ویدئوی خودارضایی و تریاک‌کشی» عضو «شورای شهر بندر پهلوی (انزلی)»، «چت‌های مشمئزکننده فرمانده نیروی انتظامی بندر پهلوی (انزلی)»، و «ضرب و شتم» یک زن توسط یک «آخوند» را نیز پخش کرده و «این‌ها حقایق است و ساختگی» نیست.

او همچنین با اشاره به پرونده سعید طوسی و «کتمان» حقیقت درباره آن به دلیل نبودن «ویدئو»، گفت که مقامات در مورد رضا ثقتی «گیج شده‌اند و مانده‌اند چه کار کنند» چرا که «به این باور رسیده‌اند که کار ایشان است.»

پیمان بهبودی همچنین در واکنش به انتقادها از «رادیو گیلان» و طرح مسئله «آبروریزی»، گفت که «من آبروی او را نبردم. این شخص آبروی خود و خانواده خود را برد» و خطاب به مقامات جمهوری اسلامی تأکید کرد: «مسئولان مطمئن باشند هر اسناد و مدارکی از تخلفات و دزدی و رانت و باند شما به دست ما برسد منتشر خواهیم کرد.»

XS
SM
MD
LG