لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۲۸

نماینده تهران در مجلس خواستار بازبینی پرونده سعید طوسی، قاری متجاوز شد


سعید طوسی قاری قرآن
سعید طوسی قاری قرآن

محمود صادقی، نماینده مردم تهران در مجلس، در نامه‌ای به رئیس قوه قضائیه خواستار بازبینی مجدد پرونده سعید طوسی شد.

محمود صادقی، روز پنجشنبه ۹ خرداد در صفحه توئیتر خود نامه‌ای خطاب به ابراهیم رئیسی، رئیس قوه قضائیه مبنی بر درخواست پیگیری و بازبینی مجدد پرونده سعید طوسی «پیرو درخواست تعدادی از پدران نوجوانان قرآنی» منتشر کرد.

آقای صادقی در نامه‌ای خود آورده است که «حسب سوابق و مدارک موجود در جریان رسیدگی به پرونده نامبرده، پاره‌ای مداخلات و سوء جریان‌ها مشهود است.»

محمد گندم نژاد طوسی، معروف به سعید طوسی، قاری قرآن نزدیک به بیت رهبری، از حدود هشت سال پیش با شکایت والدین برخی از قاریان نوجوان متهم به آزار جنسی شد و با پیگیری خانواده‌ها، قاضی پرونده در سال ۹۴ حکم چهار سال زندان برای این قاری نزدیک به بیت رهبر جمهوری اسلامی صادر کرد. اما در نهایت دستگاه قضایی ایران با دخالت نزدیکان بیت رهبر جمهوری اسلامی، دی ماه سال ۹۶ حکم برائت سعید طوسی را صادر کرد.

با وجود اظهار نظرهای مختلف مقام‌های قضایی مبنی بر وجود پرونده سعید طوسی و شکایت والدین قاریان نوجوان، آیت الله خامنه‌ای بدون در نظر گرفتن ارتباط سعید طوسی با دفتر خود، هرگز به قوه قضائیه دستور رسیدگی قاطع به این پرونده را نداد.

پیش از این، در پی صدور حکم برائت برای سعید طوسی، برخی از نمایندگان فراکسیون امید مجلس به دنبال رسیدگی دوباره به این پرونده شده‌اند.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG