لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۳۱ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۳۵

پلیس فلوریدا به دختری با ستون فقرات آسیب‌دیده غرامت می‌پردازد


دادگاه شهرستان «میامی دید»
دادگاه شهرستان «میامی دید»

شهرستان «میامی‌دید» در ایالت فلوریدا موافقت کرد تا برای مراقبت از دختر بچه‌ای که در جریان توفان شش سال پیش در اثر تصادف با یک خودروی پلیس، ستون‌ فقراتش به شدت آسیب دید، مبلغ چهار میلیون دلار هزینه کند.

این خودروی پلیس که هنگام نزدیک شدن توفان به منطقه با سرعت زیاد در جاده در حرکت بود، در تقاطعی که چراغ راهنمایی آن کار نمی‌کرد، با خودروی حامل یلین کوارز اوترو، ۱۳ ماهه برخورد کرد.

این شهرستان ابتدا با پرداخت دویست هزار دلار غرامت به این دختر موافقت کرده بود که با مخالفت خانواده او مواجه شد چرا که این رقم برای درمانش کافی نبود.

با پرداخت ۳.۸ میلیون دلار دیگر به خانواده این دختر، مجموع غرامت به چهار میلیون دلار رسید که این رقم، بیشترین مبلغی است که تاکنون دولت محلی این شهرستان به عنوان غرامت پرداخت کرده است.

بخش عمده این مبلغ صرف پرداخت هزینه‌های پزشکی ‌و مخارج قانونی گذشته یلین خواهد شد و حدود ۱.۵ میلیون دلار نیز برای صورتحساب‌های آینده او باقی خواهد ماند.

به گفته وکلای این دختر، او برای مراقبت‌های مادام‌العمر به یازده میلیون دلار احتیاج دارد، و مستحق دریافت ۱۰ میلیون دلار دیگر برای درد و رنجی است که تحمل می‌کند.

اما تحقیقات مأمور ویژه ایالتی نشان داد که مادر یلین و راننده خودرویی حامل آنها نیز تا حدی در بروز تصادف مقصر هستند ‌و به همین دلیل میزان غرامت پرداختی شهرستان «میامی دید» کاهش یافت.

این کودک ۱۳ ماهه در اکتبر ۲۰۱۶ در آغوش مادرش بود که خودروی پلیس با سرعت زیاد با اتومبیل آنها برخورد کرد و سرنشیان از جمله یلین را به شدت مصدوم کرد. راننده این خودرو گواهینامه نداشت و سرنشینان نیز کمربند‌های ایمنی خود را نبسته بودند.

خودروی پلیس در حال تعقیب سارقی بود که از محل حادثه می‌گریخت و در تقاطعی که به دلیل قطع برق ناشی از توفان چراغ راهنمایی آن کار نمی‌کرد، با اتوموبیل حامل این دختربچه برخورد کرد.

XS
SM
MD
LG