لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۳۴

رئیس اف.بی.آی از تصمیم عدم اعلام جرم علیه کلینتون دفاع کرد


جیمز کومی در کنگره
جیمز کومی در کنگره

جیمز کومی، رئیس پلیس فدرال آمریکا، اف.بی.آی از تحقیقات سازمانش در مورد پرونده استفاده هیلاری کلینتون از سرور شخصی ایمیل در زمانی که وزیر خارجه آمریکا بود، دفاع کرد.

آقای کومی روز پنجشنبه در کنگره آمریکا حضور یافت تا از به قانون گذاران جمهوری خواه که از اقدام اف.بی.آی برای اعلام جرم نکردن علیه هیلاری کلینتون خشمگین بودند، توضیح دهد.

آقای کومی گفت ما نمی خواهیم افراد را زندانی کنیم مگر آنکه که ثابت شود افراد دانسته کاری که نباید انجام بدهند را مرتکب شده اند.

جیمز کومی گفت تصمیم اف.بی.آی در مورد پرونده هیلاری کلینتون را کسانی گرفتند که حقایق را بررسی کردند و با سیاست کاری ندارند.

جیمز کومی سه شنبه پیش اعلام کرده بود اف.بی.آی تصمیم گرفته است که علیه هیلاری کلینتون، نامزد انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، در ارتباط با استفاده از سرور شخصی ایمیل در زمان تصدی وزارت خارجه اعلام جرم نکند.

او گفته بود هیلاری کلینتون به خاطر استفاده از سرور شخصی در مورد اطلاعات محرمانه "بسیار بی دقت" عملکرد اما گفت محققان و دادستان ها این طور نتیجه گرفتند برای تهیه کیفرخواست، شواهد و مدارک کافی در دست نیست.

پیشتر پل رایان، رئیس جمهوری خواه مجلس نمایندگان گفته بود از جیمز کومی رئیس پلیس فدرال آمریکا، اف.بی.آی، برای توضیح در کنگره در مورد نتایج تحقیقات در مورد هیلاری کلینتون دعوت خواهد شد.

پل رایان گفته بود مردم برای جرایم بسیار کمتری محکوم شده اند و توصیه جیمز کومی نشان می دهد که کلینتون بالاتر از قانون قرار گرفته است.

XS
SM
MD
LG