لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۵۰

دیدار بیل کلینتون با لورتا لینچ بی طرفی وزیر دادگستری را زیر سوال برد


در حالی که رسیدگی به پرونده ایمیل‌های هیلاری کلینتون در دوره تصدی او بر وزارت خارجه آمریکا به وزارت دادگستری سپرده شده، دیدار وزیر دادگستری آمریکا با بیل کلینتون خبرساز شده است.

هیلاری کلینتون، نامزد محرز حزب دمکرات آمریکا قرار است این هفته با ماموران اف بی آی در مورد پرونده استفاده از سرور شخصی برای ارسال ایمیل‌های کاری خود دیدار کند و به پرسش‌های آنان پاسخ دهد. همزمان، اعلام شده است که رسیدگی به این پرونده به وزارت دادگستری آمریکا محول شده است.

این در حالیست که دیدار کوتاه لورتا لینچ، وزیر دادگستری آمریکا با بیل کلینتون، همسر خانم کلینتون و رئیس جمهوری پیشین آمریکا در باند فرودگاه فینیکس در ایالت آریزونا، اخبار رقابت های انتخابات ریاست جمهوری آمریکا را تحت تاثیر قرار داده است.

لورتا لینچ و بیل کلینتون گفته‌اند که تنها در مورد "گلف و نوه‌های خود" با هم حرف زده‌اند، اما خانم لینچ تاکید کرده است که دیگر چنین کاری را نخواهد کرد."

این دیدار تقریبا بیست دقیقه طول کشیده و دونالد ترامپ که تا این جای کار نامزد قطعی حزب جمهوریخواهان و رقیب انتخاباتی خانم کلینتون است، با شک و تردید درباره این دیدار گفته است: "من هم پدر بزرگم و نوه دارم، اما نمی‌توانم بیشتر از ده ثانیه در مورد آن حرف بزنم."

پرونده ایمیل‌های خانم کلینتون در وزارت دادگستری آمریکا که لورتا لینچ وزیر آن است، در حال بررسی است و گفته می‌شود که خانم لینچ پیشرفت و ارتقای اداری خود را به نوعی مدیون بیل کلینتون رئیس جمهوری پیشین آمریکا است؛ رابطه‌ای که به گفته خانم لینچ باعث شده تا احتمال بی طرف نبودن او مطرح شود.

وزیر دادگستری آمریکا در این باره گفت: "شک و تردید در مورد بی طرفی ام ناراحتم کرده، اما آن را کاملا جدی تلقی می‌کنم."

وزیر دادگستری آمریکا تاکید کرد که در مورد پرونده هیلاری کلینتون به هیچ چیز جز توصیه وکلا و مشاوران آن وزارتخانه عمل نخواهد کرد.

دونالد ترامپ نیز گفت که دیدار بیل کلینتون با وزیر دادگستری، آن هم زمانی که رسیدگی به پرونده خانم کلینتون پایان نیافته، عمق فساد حکومتی در آمریکا را نشان می‌دهد.

تشکیلات انتخاباتی هیلاری کلینتون هنوز در این خصوص اظهار نظری نکرده است.

XS
SM
MD
LG