لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۲۲

آخرین نظرسنجی ها: کلینتون از ترامپ پیش است، اما با چالش روبروست


اکثر نظرسنجی‌های اخیر، هیلاری کلینتون کاندیدای مفروض حزب دموکرات را جلوتر از رقیب جمهوریخواهش، دونالد ترامپ نشان می دهند.
اکثر نظرسنجی‌های اخیر، هیلاری کلینتون کاندیدای مفروض حزب دموکرات را جلوتر از رقیب جمهوریخواهش، دونالد ترامپ نشان می دهند.

در رقابت های انتخاباتی آمریکا، اکثر نظرسنجی‌های اخیر، هیلاری کلینتون کاندیدای دموکرات را جلوتر از رقیب جمهوریخواهش، دونالد ترامپ نشان می دهند. میزان عدم محبوبت ترامپ افزایش یافته، اما کلینتون نیز در نظرسنجی های اخیر از اقبال منفی مصون نبوده است.

در ایالت مهم اوهایو، هیلاری کلینتون و سناتور دموکرات الیزابت وارن با یک هدف متحد شده اند – شکست دادن دونالد ترامپ. خانم کلینتون گفت "ما اجازه نخواهیم داد دونالد ترامپ همانگونه که کازینوهایش را ورشکسته کرد، آمریکا را نیز ورشکسته کند."

اما نظرسنجی ها از عدم اعتماد اکثریت رای دهندگان اوهایو به کلینتون خبر می دهند؛ نکته ای که او در شیکاگو به آن اذعان کرد: "من شخصا می دانم باید در این زمینه تلاش بیشتری بکنم. بسیاری از مردم در نظرسنجی ها می گویند به من اعتماد ندارند. خوب، من از شنیدن این نظرها خوشحال نمی شوم و شکی نیست که اشتباهاتی داشته ام. هیچ کس را نمی شناسم که اشتباه نکرده باشد. پس سوال هایی که برای مردم مطرح است را درک می کنم."

اما چالش های پیش روی کلینتون در مقایسه با آنچه رقیب جمهوریخواه او با آن مواجه است کمتر به نظر می رسند. دونالد ترامپ با نگاه منفی زنان و اقلیت ها دست به گریبان است.

ترامپ گفت "به محض این که من اعلام کاندیداتوری کردم، با من مثل یک شورشی، یک غیر خودی برخورد شد. حتی دوستانم به من گفتند: تو خودی نیستی. می دانید چرا؟ چون من آن کاری که درست است را برای مردم انجام خواهم داد – نه آن کاری که نظر افراد بانفوذ را تامین کند."

اما تام دفراک می گوید، آقای ترامپ در گذار از یک رقیب درون حزبی به یک کاندیدای انتخابات عمومی با مشکلاتی مواجه است. او گفت "من همیشه اعتقاد داشتم که برخی از شعارهای ترامپ در رقابت های درون حزبی برایش مفید هستند اما در انتخابات پائیز امسال، برای او مشکلات عظیمی ایجاد خواهند کرد."

اسکات فلکنر، تحلیلگر جمهوریخواه اعتقاد دارد هیلاری کلینتون نیز باید برای ارتقاء جایگاه خود در افکار عمومی کارهای زیادی انجام دهد: "صرف نظر از همه سوابق اش، او یک کاندیدای اسفبار است. او سخنور قابلی نیست. خوب با مردم ارتباط نمی گیرد. آنقدر او را در افکار عمومی بازتعریف کرده اند که مثل قرائت هفتم از هیلاری کلینتون شده است."

جان فورتیر می گوید، برای تقویت حضور دموکرات ها پای صندوق های رای، هیلاری کلینتون در نوامبر بر نقاط ضعف ترامپ تمرکز خواهد کرد.

با توجه به رویکرد منفی بسیاری نسبت به هر دو کاندیدا، تحلیلگران یک رقابت انتخاباتی سرشار از حملات شخصی را از اکنون تا نوامبر پیش بینی می کنند.

XS
SM
MD
LG