لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۷ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۵:۱۱

نشست محرمانه ترامپ با نمایندگان کنگره و توافق سندرز برای حمایت رسمی از کلینتون


دونالد ترامپ و هیلاری کلینتون تلاش های خود برای جذب حداکثری آرای مردم را تشدید کرده اند.
دونالد ترامپ و هیلاری کلینتون تلاش های خود برای جذب حداکثری آرای مردم را تشدید کرده اند.

در جدیدترین تحولات عرصه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، دونالد ترامپ میلیاردر جنجالی اهل نیویورک و نامزد مفروض حزب جمهوریخواه، با هدف جذب حمایت اعضای جمهوریخواه کنگره، روز پنجشنبه پشت درهای بسته با آنها ملاقات خواهد کرد.

از سوی دیگر، بنابر اعلام ستادهای انتخاباتی هیلاری کلینتون و برنی سندرز دو داوطلب نامزدی انتخابات هشتم نوامبر از حزب دموکرات، قرار است هفته آینده در برنامه مشترکی در ایالت نیوهمشایر، آقای سندرز بالاخره از نامزدی خانم کلینتون بطور رسمی حمایت کند.

دونالد ترامپ و هیلاری کلینتون روز چهارشنبه با حضور در کارزارهای تبلیغاتی خود در دو شهر متفاوت آمریکا، به تلاش برای جذب حداکثری رای مردم ادامه دادند.

آقای ترامپ که بابت تعریف از صدام حسین دیکتاتور معدوم عراق مورد انتقاد قرار گرفته بود، از سوء برداشت رسانه ها از گفته هایش انتقاد کرد و گفت "من گفتم که او آدم بد، بسیار بدی است. اما یک خوبی داشت و آن کشتن تروریستها بود ... روز بعد رسانه ها تیتر زدند، دونالد ترامپ صدام حسین را دوست دارد. من او را دوست ندارم. از او متنفرم، اما او در کشتن تروریست ها مهارت داشت، و حالا تروریست ها و کسانی که می خواهند تروریست شوند به عراق می روند.عراق عملا به دانشگاه هاروارد تروریست ها تبدیل شده است."

همچنین مساله استفاده از ستاره شش پر در یکی از توئیت های آقای ترامپ که بر روی آن نوشته شده بود خانم "کلینتون یک مجرم است،" به علت مشابهت آن با ستاره داوود کلیمیان، جنجال آفرین شد.

روز گذشته پل رایان رییس جمهوریخواه مجلس نمایندگان گفت که نمادهای یهود ستیزی جایگاهی در کارزار انتخابات ریاست جمهوری آمریکا ندارد.

دونالد ترامپ در دفاع از این توئیت، که پس از حذف و در انتشار دوباره آن به جای ستاره یک دایره وجود داشت، گفت هیچ مشکلی با کلیمیان ندارد و اضافه کرد "من آنها را دوست دارم. مردمان بزرگی هستند. همسر دخترم، ایوانکا یک جوان یهودی بسیار باهوش و بسیار خوش قلب است."

از سوی دیگر در کمپ دموکرات ها، هیلاری کلینتون در سخنرانی خود در آتلانتیک سیتی که دونالد ترامپ در آن کازینوی بزرگی ساخته بود، با اشاره به فصل یازدهم قانون شرکت ها مربوط به ورشکستگی شرکت ها، که بارها آقای ترامپ از آن بهره برده است، گفت آینده این کشور نباید در دستان چنین فردی قرار گیرد.

خانم کلینتون گفت "باید مطمئن شویم که شخصی مانند او که بارها وعده تو خالی داده و تمام عمرش را صرف امور خودخواهانه کرده، آینده مان را از بین نبرد. مساله هم اکنون بین انتخاب دموکرات و جمهوریخواه نیست، بلکه فراتر از آن است. دونالد ترامپ فاقد سرشت درست برای ریاست جمهوری آمریکاست. بنابراین نمی توانیم به او اجازه دهیم آینده کودکان ما را رقم بزند. ما نیاز به فصل جدی در تاریخ کشور هستیم و البته این فصل یازده نیست."

برپایه فصل یازدهم، در صورت اعلام ورشکستگی شرکت ها، صاحب سرمایه نیازی به پرداخت بدهی خود به پیمانکاران و مقاطعه کاران را ندارد.

خانم کلینتون همچنین در این سخنرانی از فرماندار ایالت نیوجرسی، که گفته می شود در فهرست نهایی آقای ترامپ برای پست معاونت رییس جمهوری قرار دارد، بابت وضعیت بد اقتصادی این شهر و ایالت انتقاد کرد و گفت "اگر فرماندار شما به جای این که چمدان کش دونالد ترامپ باشد به اقتصاد این ایالت برسد، وضعیت معیشت نیوجرسی بهبود خواهد یافت."

اواخر تیرماه و اوایل مرداد ماه، دو حزب جمهوریخواه و دموکرات کنوانسیون ملی حزبی خود را برگزار می کنند. در این مراسم نامزدهای نهایی دو حزب برای انتخابات ریاست جمهوری آبان ماه آینده، به طور رسمی معرفی خواهند شد.

  • 16x9 Image

    فرهاد پولادی

    متولد تهران در مهرماه ۱۳۵۱، پس از هشت سال تدریس زبان انگلیسی در کانون زبان ایران؛ از سال ۱۳۷۷ خبرنگار ایرنا شد.
    از سال ۱۳۸۲ خبرنگار خبرگزاری فرانسه در تهران بود. ماموریت خبری فرانس پرس فرصت سفر به عراق، عربستان سعودی، لبنان، استانبول، مسکو و آلماتی را برای او فراهم کرد.

XS
SM
MD
LG