لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۰۱

اف.بی.آی سه ساعت و نیم با کلینتون مصاحبه کرد؛ ترامپ واکنش نشان داد


اتومبیل اف.بی.آی در مقابل منزل هیلاری کلینتون در روز شنبه دوم ژوئیه.
اتومبیل اف.بی.آی در مقابل منزل هیلاری کلینتون در روز شنبه دوم ژوئیه.

پلیس فدرال آمریکا – اف.بی.آی- روز شنبه مصاحبه ای سه ساعت و نیمه با هیلاری کلینتون داشت. این مصاحبه در چارچوب تحقیقات روی استفاده خانم کلینتون از سرور ایمیل شخصی خود در زمان تصدی اش بر وزارت خارجه آمریکا صورت گرفت.

مصاحبه فوق در مقر اف.بی.آی در واشنگتن پس از یک هفته تمرکز فشرده عمومی بر کلینتون و صلاحیت او برای نامزدی انتخابات ریاست جمهوری، انجام شد.

تا انتخابات ریاست جمهوری آمریکا چهار ماه باقی مانده و کمپین انتخاباتی خانم کلینتون ماه هاست که سخت تلاش می کند تا مناقشه بر سر اتهامات وارده به او بر سر خلاف اداری و استفاده از ایمیل شخصی برای انجام کارهای دولتی آن هم زمانی که وزارت خارجه ایالات متحده را برعهده داشت، را ناچیز جلوه دهد.

هیلاری کلینتون در گفت و گو با شبکه خبری ام.اس.ان.بی.سی گفت از انجام مصاحبه با اف.بی.آی خرسند است. او گفت: "بیش از یک سال است که مشغول پاسخگویی به این سوالات هستم." پیشتر در روز شنبه سخنگوی ستاد انتخاباتی کلینتون گفته بود که این مصاحبه "داوطلبانه" بوده است.

رویترز می نویسد مشخص نیست که سوال و جواب از کلینتون می تواند نشانه ای از به نتیجه رسیدن تحقیقات درباره این نامزد جدی انتخابات باشد، اما اف.بی.آی اخیرا با چندین نفر از اعضای سابق تیم خانم کلینتون در وزارت خارجه آمریکا و همچنین با هما عابدین، دستیار ارشد او مصاحبه کرده است.

خانم کلینتون در حال حاضر پیشتاز نظرسنجی های انتخاباتی و قبل از رقیب سرسختش دونالد ترامپ از حزب جمهوریخواه است.

ترامپ روز شنبه در توییتی نوشت: "غیرممکن است که اف.بی.آی نتواند علیه کلینتون اعلام جرم کند. آنچه که او کرد اشتباه بود!"

او همچنین بیل کلینتون همسر خانم کلینتون را به خاطر ملاقات با لورتا لینچ وزیر دادگستری زیر سوال برد.

پلیس فدرال آمریکا در این باره تحقیق می کند که آیا در زمان تصدی گری خانم کلینتون بر وزارت خارجه آمریکا از سال ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۳، در نتیجه استفاده او از سرور ایمیل شخصی وی، از منزل وی در نیویورک قوانین آمریکا نقض شده یا نه. یکی از پرسش ها مطرح شدن اطلاعات محرمانه توسط کلینتون در ایمیل شخصی او است.

XS
SM
MD
LG