لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۵۱

دونالد ترامپ گزارش‌های تازه علیه خود را «اخبار کذب» نامید


Caption 2019-10-08 06:51:51 1
Caption 2019-10-08 06:51:51 1

دونالد ترامپ رئیس جمهوری منتخب آمریکا در کنفرانس خبری که در برج ترامپ در نیویورک برگزار شد، به ادعاهایی پاسخ داد مبنی بر این که روسیه از او اطلاعاتی در دست دارد که در صورت افشا، او را در وضعیت نامطلوبی قرار می دهد و این اخبار را «خبر کذب خواند.»

آقای ترامپ در این کنفرانس خبری گفت: «من بهترین آدمها را به هیات دولت می‌آورم. رکس تیلرسون یکی از بهترین مدیران است.»

وقتی خبرنگار یکی از سایت ها که ادعاهایی علیه ترامپ منتشر کرده، خواست سوال کند، ترامپ گفت شما سازماندهی شده و خبرهای تقلبی دارید، به شما جواب نمی دهم.

این کنفرانس خبری همزمان با جلسه استماع کمیته روابط خارجی سنا درباره بررسی اعتبارنامه رکس تیلرسون گزینه پیشنهادی ترامپ برای وزارت خارجه و روز دوم جلسه استماع کمیته قضایی سنا برای بررسی اعتبارنامه جف سشنز گزینه پیشنهادی ترامپ برای دادستانی کل، برگزار می شود.

او پیشتر در توییتر نیز اخبار نامطلوب علیه خود را کذب توصیف کرده بود.

بر پایه برخی گزارشها آقای ترامپ روز جمعه دو صفحه خلاصه شده، از این اطلاعات اثبات نشده را به همراه گزارش محرمانه درباره نقش دخالت روسیه در انتخابات آمریکا دریافت کرده بود.

بنا به گفته منابع دولتی، مقامات ارشد اطلاعاتی کشور در ملاقاتی که هفته گذشته با رئیس جمهوری منتخب داشتند، به او گفته بودند که روسها مدعی هستند که اطلاعاتی خصوصی از او در اختیار دارند که وی را در وضعیت نامناسبی نشان می دهد.

آنها در ادامه به آقای ترامپ گفتند که این مطالب تایید نشده و منبع آن یک شرکت خصوصی است.

همچنین برخی از رسانه ها گزارش دادند که برپایه یافته های اخیر نهادهای اطلاعاتی آمریکا، برخی از مقامات ستاد انتخاباتی او با نهادهای اطلاعاتی روسیه همکاری داشتند.

سخنگوی کرملین نیز روز چهارشنبه ادعاهای فوق را رد کرد. دمیتری پسکوف گفت:«ساخت این اخبار جعلی تلاش آشکاری برای آسیب رساندن به روابط دوجانبه است.... مطالب کلا ساختگی است. و به نظرم کیفیت مطالب این نشریه گواهی بر گفته های من است.»

آقای ترامپ شامگاه سه شنبه در توئیتی نوشت که این خبر ساختگی است.

مایکل کوهن، وکیل رئیس جمهوری منتخب می گوید که ادعاها نادرست و با هدف آسیب رسانی به آقای ترامپ توسط مخالفین سیاسی او خلق شده است.

موضوع احداث دیوار مرزی با مکزیک یکی دیگر از سوالاتی بود که در این جلسه طرح شد و رئیس جمهوری منتخب با تاکید بر ساخت آن تاکید کرد که مکزیک هزینه‌اش را خواهد پرداخت.

او در عین حال گفت که عاشق مردم مکزیک است و دولت مکزیک نیز معرکه است.

شری دیلن یکی از وکلای مالیاتی دونالد ترامپ نیز در این کنفرانس حاضر شد و در خلال سخنانش گفت که آقای ترامپ سود درآمدهای خارجی هتل‌های خود را به وزارت خزانه‌داری خواهد بخشید.

آقای ترامپ در پاسخ به سوالی درباره اوراق مالیاتی خود عنوان کرد که این مساله برای مردم مهم نیست و همه چیز درباره شرکت‌های او روشن و مشخص است.

او با رد هرگونه «تضاد منافع» تاکید کرد که فرزندانش مسئول اداره شرکت‌هایش خواهند بود: «آنها خودشان تصمیم می‌گیرند و با من مشورت نخواهند کرد.»

رئیس جمهوری منتخب همچنین از ارائه جایگزین بیمه درمانی اوباما پس از تشکیل دولت خبر داد و بار دیگر گفت که بیمه درمانی اوباما «فاجعه» است.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG