لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۰۲

ترامپ در تیم انتقالی خود تغییر ساختار داد؛ ارتقاء مسئولیت پنس


دونالد ترامپ رئیس جمهوری منتخب آمریکا برای تشکیل کابینه آینده، در تیم انتقالی خود تغییراتی ایجاد می کند و در این راه مایک پنس معاون آینده ریاست جمهوری را مامور عملیات کرده است.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس این خبر به معنای کاهش مسئولیت کریس کریستی فرماندار نیوجرسی است که تا پیش از این برای چندین ماه کار اداره تیم انتقالی را برعهده داشت.

پس از پیروزی ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، نامزد حزب جمهوریخواه و تیم همراه او سرگرم شناسایی و انتخاب افراد برای سمت های ممتاز کاخ سفید و همچنین وزیران کابینه بودند. این فهرست باید تا بیستم ژانویه- تاریخ سوگند ریاست جمهوری- آماده باشد.

دونالد ترامپ روز جمعه در بیانیه ای گفت پنس کارهای اولیه انجام شده توسط کریستی را ادامه می دهد. ترامپ گفت: «به کمک همدیگر کار فوری احیای این کشور را آغاز می کنیم- بویژه بر اشتغالزایی، امنیت و ایجاد فرصت کار می کنیم.»

آسوشیتدپرس می نویسد کریستی در بیشتر طول کمپین دونالد ترامپ مشاوری وفادار به او بود و از جمله گزینه های معاونت وی به شمار می رفت، اما در نهایت آقای ترامپ تصمیم گرفت مایک پنس فرماندار ایندیانا، نماینده سابق کنگره را به عنوان معاون خود برگزیند که در واشنگتن سابقه کار داشته و روابط عمیقی با محافظه کاران دارد.

کریستی همچنان در کار انتقال قدرت در تیم ترامپ خواهد بود. در این تیم مشاوران افرادی چون نیوت گینگریچ، رئیس سابق مجلس نمایندگان، بن کارسون پزشک بازنشسته متخصص اعصاب، ژنرال بازنشسته مایکل فلین، رودی جولیانی شهردار سابق نیویورک و جف سشنز سناتور آلاباما حضور دارند.

رئيس جمهوری منتخب آمريکا همچنین در نخستين مصاحبۀ تلويزيونی خود پس از انتخابات، گفت ابتکار باراک اوباما در مورد قانون خدمات درمانی را از دو جهت دوست دارد و ممکن است به آنها دست نزند.

دونالد ترامپ در توضیح گفت، این قانون از دو جهت خوب است، اول از اين بابت که شرط اصلی نداشتن مشکل درمانی برای خريدن بيمه را از بين برده و دوم اين که به فرزندان اجازه می دهد تا ۲۶ سالگی زير پوشش بيمۀ درمانی پدران و مادرانشان بمانند.

این قانون موسوم به «اوباماکِر» در طول مبارزات انتخاباتی نامزد ۷۰ ساله حزب جمهوریخواه، پيوسته مورد انتقاد و حملات سنگين او قرار داشت و وعده می داد، به عنوان اولويت نخست خود، به محض رسيدن به قدرت، آن را لغو کند.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG