لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۵۶

حضور بدون حجاب اجباری پانته‌آ بهرام در رویدادی هنری؛ سینما لوتوس «تعطیل» شد


سینما لوتوس تعطیل شد
سینما لوتوس تعطیل شد

به دنبال حضور بدون حجاب اجباری پانته‌آ بهرام در پردیس سینمایی لوتوس، برخی حساب‌های کاربری در شبکه‌های اجتماعی و رسانه‌های داخلی از تعطیلی این سالن سینما در تهران خبر می‌دهند.

به گفته این منابع، از جمعه اول اردیبهشت، تمام سانس‌های پردیس سینمایی لوتوس لغو شده و این مجموعه تعطیل است.

به گفته سامانه بلیت‌فروشی «سینماتیکت»، بلیت تمامی سانس‌های این پردیس سینمایی از طرف سامانه سمفا، متعلق به سازمان سینمایی تعلیق شده است.

پردیس سینمایی لوتوس متعلق به علی سرتیپی، تهیه‌کننده و سرمایه‌گذار سینمایی است.

این پردیس پس از رونمایی از قسمت پایانی سریال «پوست شیر» با حضور عوامل و بازیگران خبرساز شد.

پانته‌آ بهرام، از بازیگران سریال بدون حجاب اجباری در مراسم حاضر شد که با تشویق مردم همراه بود. انتشار تصاویر این بازیگر بازتاب زیادی در شبکه‌های اجتماعی داشت و خشم مقامات حکومتی را برانگیخت.

این در حالی است که پخش ترانه «پوست شیر» با صدای ابی، خواننده سرشناس ایرانی در بخشی از این سریال که با هم‌خوانی تماشاگران همراه بود نیز با انتقاد مسئولین مواجه شد. این ترانه به دلیل اینکه از سوی حکومت «اثری غیرمجاز» شناخته می‌شود، در سایت پخش اینترتی از سریال حذف شد.

پنجشنبه مدیر این مجموعه به دلیل «عدم اقدام درست و به موقع» در کنترل برنامه و «عدم هدایت فرد متخلف به بیرون» از سوی سازمان سینمایی برکنار شد.

مشخص نیست که دستور تعطیلی پردیس سینمایی لوتوس از سوی کدام مقام یا چه نهادی صادر شده است.

این در حالی است که حضور بدون حجاب اجباری پانته‌آ بهرام در یک پردیس سینمایی در شرایط کنونی موضوعی غیرعادی تلقی نمی‌شود و این روزها بسیاری از زنان و دختران ایرانی در اعتراض به این قانون، بدون حجاب در کوچه‌، خیابان، یا مکان‌های عمومی دیده می‌شوند.

از هنگام آغاز اعتراضات سراسری اخیر در شهریور ماه، بسیاری از هنرمندان زن ایرانی ضمن انتقاد از حجاب اجباری، خواستار لغو این قانون شده‌اند.


در هفته‌های اخیر چهره‌هایی مانند کتایون ریاحی، گلاب آدینه و فاطمه معتمد آریا نیز بدون حجاب اجباری در مکان‌های عمومی ظاهر شدند که با استقبال زیادی از سوی مردم همراه بود.

با گسترش «نافرمانی مدنی» در ایران به ویژه اصرار زنان و دختران به «پوشش اختیاری» مقامات جمهوری اسلامی با افزایش فشار و تهدید و تعطیلی کسب و کارهای مردم بر حفظ موضع خود در «سنگر حجاب» اصرار دارند اما براساس تصاویر و گزارشهای ارسالی از ایران، توفیق چندانی در این امر به دست نیاورده‌اند.

مطالب مرتبط

XS
SM
MD
LG