لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۰۵

محسن برهانی:‌ حکومت ملوک الطوایفی شده است


محسن برهانی حقوقدان و استاد دانشگاه تهران
محسن برهانی حقوقدان و استاد دانشگاه تهران

در حالیکه حکومت ایران کسبه و فروشگاه‌ها را برای عدم رعایت حجاب اجباری زنان با جریمه و پلمپ مجازات می‌کند یک حقوقدان در تهران این وضع را «ملوک الطوایفی» نامید.

محسن برهانی در توئیتر خود نوشت:‌ معلوم است در این مملکت ملوک‌الطوائفی چه کسی متولّی #پلمب و نابودی زندگی مردم با تفاسیر من‌درآوردی است؟ قوه قضاییه؟ پلیس اماکن؟ امام جمعه؟ وزارت کشور؟ اصناف خودشیرین؟ و یا …

وی همچنین نوشت:‌ بیچاره ملتی که نمی‌داند زندگی و کسبش را کدامین نهاد به آتش می‌کشد!

روز چهارشنبه فیلمی در فضای مجازی پر بیننده شد که امام جمعه قشم را نشان می‌دهد و او در بازدید از مراکز خرید، هر جا با بی‌حجابی مواجه می‌شود دستور به پلمپ فروشگاه‌ها می‌دهد.

پاساژگردی امام جمعه قشم و دستور پلمپ مغازه‌ها بخاطر «مشتریان بدحجاب»
لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:02:13 0:00

عبدالله رمضان زاده سخنگوی پیشین دولت در زمان ریاست جمهوری محمد خاتمی، در واکنش به ویدئوی منتشر شده از دستور امام جمعه قشم به پلمپ فروشگاه‌ها، در توئیتر خود نوشت: هرج و مرج در مملکت شروع شده و ما بی‌خبر ماندیم؟ امام جمعه چه کاره است که دستور پلمب می‌دهد؟»

هفته پیش، علی خامنه‌ای رهبر جمهوری اسلامی ایران سر باز زدن از حجاب اجباری را «حرام شرعی و حرام سیاسی» خوانده بود. بعد از آن بود که مقامات حکومت در رشته اظهارنظرهایی، از شدت برخورد با حجاب اجباری گفتند.

در تازه‌ترین تلاش‌ها برای اعمال حجاب اجباری در ایران، زهره لاجوردی نماینده مجلس شورای اسلامی گفت که دولت ابراهیم رئیسی به دنبال طرحی است که بتواند فروشگاه‌هایی که به حجاب اجباری واکنش نمی‌دهند را تا سه میلیارد تومان جریمه کند.

پیشتر نیروی انتظامی تهدید کرده بود از روز شنبه گذشته با افراد بی حجاب برخورد می‌کند اما بسیاری از زنان و دختران با انتشار عکس و فیلم‌های خود همچنان در اماکن عمومی بدون حجاب تردد می‌کنند.

ستاد امر به معروف و نهی از منکر از نهادهای حکومتی زیر نظر رهبر، در بیانیه‌ای با اعتراف به شکست شیوه‌های پیشین برای اعمال حجاب اجباری، مجلس را به اهمال در قانون‌گذاری متهم کرد.

XS
SM
MD
LG