لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۵۸

چین: اشیای نویافته با هواپیما هم رنگ است


هشام الدین حسین، یکشنبه ۲۹ مارس ۲۰۱۴
هشام الدین حسین، یکشنبه ۲۹ مارس ۲۰۱۴
هواپیماهای چینی اشیایی را در اقیانوس هند یافته اند که به رنگ هواپیمای جت گم شده شرکت هواپیمایی مالزی ست.

با این حال تجسس گران می گویند نمی توان این اشیاء و اشیای دیگری را که از آب بیرون کشیده شده متعلق به هواپیمای گم شده دانست.

روز شنبه نیز کشتی های متعلق به شش کشور اقیانوس هند را برای یافتن هواپیمای جتی که ۲۱ روز از گم شدنش می گذرد مورد تجسس قرار دادند. این هواپیما از مالزی راهی پکن بود.

هشام الدین حسین وزیر حمل و نقل مالزی می کوشد خانواده مسافران را قانع کند که هواپیما همراه با مسافران و خدمه پروازی آن نابود شده است. به رغم تلاش های گروه بین المللی تجسسی هوایی و دریایی هنوز اثری از این هواپیما به دست نیامده.

در حالی که جست و جوی پرواز ۳۷۰ مالزی وارد چهارمین هفته خود می شود، هشام الدین حسین می گوید همه ۲۶ کشوری که دراین جست و جو مشارکت دارند به رغم دلسردی ناشی از نیافتن کوچک ترین اثری از هواپیما، که بتواند از سرنوشت آن حکایت کند، همچنان متعهدانه به جست و جو ادامه می دهند.

این جست و جو در حال حاضر بر ۱۶۰۰ کیلومتری جنوب غربی پرت در استرالیا، در دالان جنوبی اقیانوس هند تمرکز دارد.

روز شنبه در جریان دیداری عاطفی با خانواده های مسافران و سرنشینان هواپیمای گم شده، هشام الدین همگان را مطمئن کرد که به هیچ وجه از تجسس دست برنداشته اند.

او گفت: «خانواده ها می دانند که تنها مالزی در این تلاش شرکت ندارد. می دانند که تجسس در دالان جنوبی انجام می شود، و استرالیا رهبری عملیات را برعهده دارد. ما هواپیماهای پوزئیدون و اوریون در آنجا داریم. یک ناو هواپیمابر چینی در آنجاست. ۲۶ کشور دارند با هم کار می کنند.»

تجسس های تازه در نقاط جدید به «سرنخ های باورکردنی» از احتمال سقوط هواپیما خبر می دهند. براساس داده های جدید هواپیما با سرعتی بیش از آنچه پیشتر تخمین زده می شد حرکت می کرده و در نتیجه احتمالا سوخت خود را زودتر معمول تمام کرده و بنابر آنچه اکنون تصور می رود، در اوائل روز ۸ مارس در دریا سقوط کرده است.

روز شنبه با حرکت بیش از شش کشتی در منطقه تجسسی جدید، خبرگزاری رسمی چین اعلام کرد که دوربین های منطقه زیر تجسس جدید ۳۱۹ هزار کیلومتر وسعت دارد.

هشام الدین حسین می گوید تقریبا هیچ امیدی به زنده ماندن هیچ یک از سرنشینان هواپیمایی که به درون دورافتاده ترین آب های جهان سقوط کرده وجود ندارد با این حال او به خانواده های آنان اطمینان داده که تجسس ادامه دارد و در عین نومیدی بسی امید دارد که به نتایج مثبت برسند.
XS
SM
MD
LG