لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۴۴

انهدام هشت پهپاد و دو شهپاد حوثی‌ها توسط نیروهای آمریکایی در دریای سرخ


ستاد فرماندهی مرکزی ایالات متحده اعلام کرد نیروهایش روز پنجشنبه ۱۷ خردادماه هشت پرنده بدون سرنشین (پهپاد) و دو شناور بدون سرنشین (شهپاد) حوثی‌های تحت حمایت حکومت ایران را در دریای سرخ منهدم کردند.

سنتکام همچنین افزود که در یک عملیات جداگانه، یک کشتی ائتلاف، یک پهپاد دیگر حوثی‌ها را که از منطقه‌ای تحت کنترل این گروه در یمن پرتاب شده بود، شناسایی و با موفقیت خنثی کرد.

براساس این گزارش، حوثی‌های تحت حمایت جمهوری اسلامی در روز پنجشنبه همچنین یک موشک بالستیک ضدکشتی را از مناطق تحت کنترل خود در یمن به سمت دریای سرخ پرتاب کردند که این موشک نیز هیچ‌گونه آسیب یا خسارتی به کشتی‌های آمریکایی، ائتلافی یا تجاری حاضر در منطقه وارد نکرد.

برخی منابع بریتانیایی روز پنج‌شنبه از وقوع انفجار در نزدیکی یک کشتی تجاری در دریای سرخ خبر داده بودند.

فرماندهی مرکزی ایالات متحده،«سنتکام» مسئول مقابله با اقدامات خرابکارانه گروه «تروریستی» حوثی‌های یمن است و در ماموریتی دائمی برای دفع حملات موشکی، پهپادی و شهپادی این گروه در حال محافظت از آزادی دریانوردی و ایمن‌سازی آبهای بین‌المللی برای کشتی‌های تجاری، نیروهای ائتلاف و سربازان آمریکایی حاضر در منطقه است.

حوثی‌های تحت حمایت جمهوری اسلامی در یمن پس از آغاز جنگ میان اسرائیل و حماس در غزه، کشتی‌های تجاری را در دریای سرخ و خلیج عدن هدف حملات موشکی و پهپادی قرار داده و ادعا می‌کنند که این حملات را در همبستگی با فلسطینی‌ها انجام می‌دهند.

XS
SM
MD
LG