لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۷ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۴:۱۲

ده کشته و دست‌کم ۱۵ زخمی در چند حمله با سلاح سرد در کانادا


پرچم کانادا
پرچم کانادا

پلیس کانادا روز یکشنبه اعلام کرد که در چند فقره حمله با سلاح سرد در دو منطقه استان ساسکاچوان ۱۰ تن کشته و ۱۵ تن زخمی شده‌اند.

پلیس بدون اشاره به انگیزه احتمالی این حملات، از دو نفر به نام‌های دیمین سندرسون و مایلز سندرسون به عنوان مظنونان این حملات نام برده و گفته است که جست‌و‌جو برای یافتن این دو نفر ادامه دارد.

از چپ: دیمین سندرسون و مایلز سندرسون، مظنونان این حملات. پلیس سواره‌نظام سلطنتی کانادا در استان ساسکچوان این عکس‌ها را به خبرگزاری‌ها ارائه کرده است
از چپ: دیمین سندرسون و مایلز سندرسون، مظنونان این حملات. پلیس سواره‌نظام سلطنتی کانادا در استان ساسکچوان این عکس‌ها را به خبرگزاری‌ها ارائه کرده است

نخستین گزارش‌های مربوط به این حملات مرگبار بامداد یکشنبه به وقت محلی منتشر شد و به دنبال آن پلیس نسبت به حضور افراد خطرناک در سراسر این استان هشدار داد. کمی بعد هشدارهای مشابهی نیز برای استان‌های البرتا و منیتوبا که در مجاورت ساسکاچوان قرار دارند، صادر شد.

راندا بلک‌مور، فرمانده پلیس سواره سلطنتی کانادا در ساسکاچوان، با «وحشتناک» توصیف کردن حملات روز یکشنبه، گفت که محل و جهت حرکت احتمالی مظنونان مشخص نیست و تحقیقات هنوز در مراحل اولیه قرار دارد.

به گفته این مقام پلیس، این حملات در چندین ناحیه اتفاق افتاد و پلیس در حال بررسی ۱۳ صحنه جنایت است.

اسکات مو، وزیر اول استان ساسکاچوان، در توییتی ضمن ابراز همدردی با خانواده‌های قربانیان، نوشت: «هیچ واژه‌ای برای توصیف رنج و خسران ناشی از این خشونت بی‌معنا وجود ندارد.»

گزارش‌های پلیس همچنین حاکی از آن است که برخی از قربانیان مشخصا هدف این حملات بوده‌اند و برخی دیگر به طور تصادفی مورد حمله قرار گرفته‌اند.

پلیس در یک کنفرانس خبری به خبرنگاران گفت که احتمال دارد افراد دیگری نیز پس از زخمی شدن در این حملات خودشان به بیمارستان‌های مختلف مراجعه کرده باشند.

XS
SM
MD
LG