لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱۰ مهر ۱۴۰۲ ایران ۱۱:۱۴

دختران ربوده شده نیجریه به ازدواج اعضای بوکو حرام درآمده‌اند


مادر یک دختر دانش‌آموز نیجریه عکسی از دخترش را که در حمله فروردین ماه شورشیان بوکو حرام به مدرسه به گروگان گرفته شده نشان می دهد

رهبر شورشیان بوکو حرام روز شنبه اعلام کرد که همه دختران دانش‌آموز ربوده شده نیجریه‌ای به اسلام گرویده و به ازدواج اعضای گروه درآمده‌اند. این پیام، امیدها برای آزادی دختران ربوده شده را به یأس تبدیل کرد.

به گزارش آسوشیتدپرس، ابوبکر شیکاو، رهبر شورشیان سنی بوکو حرام در ویدیوی جدیدی که شامگاه جمعه روی اینترنت منتشر کرده، با خنده‌ای استهزاء‌آمیز خطاب به والدین دختران دانش‌آموز نیجریه‌ای که بیش از شش ماه پیش ربوده شدند گفته «اگر بدانید دخترانتان امروز در چه وضعی هستند، ممکن است بعضی از شما از غم و اندوه بمیرید.»

او همچنین منکر آتش‌بس با دولت نیجریه شده و تهدید به قتل یک گروگان آلمانی کرد که از تیر ماه در اسارت اعضای گروه است.

گروه اسلامگرای بوکوحرام، شش ماه پیش حدود ۲۰۰ دختر نوجوان نیجریه ای را ربود. طی یک ماه اخیر خبرها حکایت از به نتیجه رسیدن مذاکرات با این گروه برای آزادی دختران گروگان گرفته شده داشت.

حدود ۲۰ روز پیش رئیس ستاد دفاع نیجریه از آتش بس یکطرفه بوکوحرام و احتمال آزادی دختران گروگان خبر داده بود. با این وجود، ویدئوی جدید رهبر این گروه شورشی، امیدها برای آزادی این دختران را کمرنگ کرد.

XS
SM
MD
LG