لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۸ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۱:۲۸

«فروش دختران توسط بوکوحرام جنایت علیه بشریت است»


ابوبکر شکائو، رهبر گروه بوکو حرام
ابوبکر شکائو، رهبر گروه بوکو حرام
دفتر کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد اعلام کرد قصد گروه بوکو حرام برای فروش دختران ربوده شده بدست این گروه به عنوان برده می تواند جنایت علیه بشریت باشد.

بر اساس گزارش ها، گروه شورشی بوکو حرام روز یکشنبه ۸ دختر دیگر را در شمال شرق نیجریه ربود. این گروه ماه گذشته میلادی نیز بیش از ۳۰۰ دانش آموز دختر را ربود.

روز دوشنبه، در یک پیام تصویری فردی که گفته می شود رهبر بوکو حرام است، اعلام کرد دختران ربوده شده را به فروش خواهد گذاشت. دفتر کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد این پیام را محکوم کرد. در پیام ویدیویی رهبر بوکو حرام از دختران ربوده شده به عنوان برده یاد کرد که برای ازدواج به فروش می روند.

روپرت کولویل، سخنگوی کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد گفت شبه نظامیان اسلامگرای بوکو حرام بهای جنایات خود را دیر یا زود خواهند پرداخت. او گفت در قوانین بین الملل برده داری و برده داری جنسی به طور مطلق ممنوع است. او گفت تحت شرایطی این اقدامات می تواند جنایات علیه بشریت قلمداد شود.

سه هفته پیش بوکو حرام بیش از ۳۰۰ دانش آموز دختر را از خوابگاه آنان در شیبوک واقع در ایالت بورنودر شمال نیجریه ربود. دولت نیجریه به طور گسترده به خاطر عدم تلاش کافی برای پیدا کردن دختران دانش آموز مورد انتقاد قرار گرفته است.

ناوی پیلای، کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل از مقامات نیجریه خواسته است تمامی اقدامات لازم منطبق با حقوق بشر را برای حفاظت از مردم خود در برابر تخلفات و جنایات بوکو حرام انجام دهد.
XS
SM
MD
LG