لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۱۷

نیجریه: تلاش برای یافتن دختران ربوده شده ادامه دارد


گودلاک جاناتان رئیس جمهوری نیجریه
گودلاک جاناتان رئیس جمهوری نیجریه

رئیس جمهوری نیجریه می گوید دولت او به کوشش برای بازگرداندن بیش از ۲۰۰ دختر دانش آموز که اواخر فروردین ماه ربوده شده اند را همچنان ادامه می دهد و از هیچ اقدامی فروگذار نخواهد کرد.

گودلاک جاناتان در سخنان ضبط شده ای به مناسبت روز دموکراسی در نیجریه، که روز پنجشنبه پخش شد، بر تصمیم خود به مبارزه با تروریسم تاکید کرد و گفت به نیروهای امنیتی دستور داده است برای پایان دادن به «مصونیت» تروریست ها در خاک نیجریه، از تمام ابزار قانونی لازم استفاده کنند.

آقای جاناتان همچنین گفت دولت او آماده است با کسانی که زمانی از القاعده یا گروه های مشابه حمایت کرده اند، در صورتی که تروریسم را محکوم کنند، گفتگو کند.

روز دوشنبه، یک مقام ارشد نظامی نیجریه با اعلام این که ارتش از محل نگهداری دختران دانش آموزان ربوده شده آگاه است، گفت استفاده از زور برای نجات آنها، کار دشواری خواهد بود.

ایالات متحده آمریکا با محکوم کردن اقدام گروه افراطی بوکوحرام در ربودن دختران نیجریه ای، اواخر اردیبهشت ماه به منظور کمک به یافتن آنها، هواپیمای تجسسی خود را بر فراز نیجریه به پرواز در آورد.

جی کارنی، سخگوی کاخ سفید نیز گفت آمریکا از نیجریه حمایت اطلاعاتی، تجسسی و شناسایی می کند و یک مقام ارشد دولت آمریکا اعلام کرد تصاویر ماهواره ای تجاری را با مقام های دولت نیجریه به اشتراک گذاشته است.
XS
SM
MD
LG