لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۳۰ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۲۹

جلسه ویژه آکادمی؛ تکلیف ویل اسمیت جمعه مشخص می‌شود


ویل اسمیت
ویل اسمیت

اعضای هیأت مدیره آکادمی علوم و هنرهای سینمایی می‌گوید که در جلسه ویژه‌ای که جمعه هشتم آوریل (۱۹ فروردین) برگزار می‌شود، درباره ویل اسمیت تصمیم خواهد گرفت.

این جلسه قرار بود در تاریخ هجدهم آوریل برگزار شود تا اعضای هیأت مدیره درباره مجازات ویل اسمیت به دلیل سیلی زدن به مجری مراسم اسکار تصمیم بگیرند ولی استعفای این بازیگر از آکادمی، شرایط را تغییر داد.

ویل اسمیت پس از جنجال و حواشی مرتبط به سیلی زدن به کریس راک، هفته گذشته از این آکادمی استعفا کرد.

به این ترتیب این نهاد سینمایی مجبور نیست تا به دلایل قانونی، برای دریافت توضیحات رسمی ویل اسمیت صبر کند چرا که او دیگر عضو آکادمی نیست.

دیوید روبین، رئیس آکادمی علوم و هنرهای سینمایی در بیانیه‌ای که در این رابطه منتشر کرد، گفت که «برای همه بهتر است تا تکلیف این ماجرا زودتر مشخص شود.»

او در این بیانیه به اعضای آکادمی یادآور شد که براساس آیین‌نامه، ویل اسمیت باید دو هفته پیش از انجام نشست، از برگزاری آن آگاه می‌شد، و توضیحات کتبی خود را پنج روز پیش از هجدهم آوریل به هیأت مدیره ارائه می‌کرد ولی حالا چنین شرایطی وجود ندارد.

هر چند که تحقیقات آکادمی درباره این ماجرا ادامه دارد ولی موضوع تعلیق یا اخراج ویل اسمیت از دستور کار هیأت مدیره خارج شده است.

استعفای ویل اسمیت به این معنی است که او دیگر قادر نیست تا در رأی‌گیری آکادمی شرکت کند، اما همچنان می‌تواند نامزد اسکار شود، در مراسم آینده شرکت کند، و جایزه‌ای را که برای بازی در فیلم «پادشاه ریچارد» دریافت کرده است، نگه دارد.

اعضای هیأت مدیره در جلسه ویژه‌ای که هشتم آوریل برگزار می‌شود، درباره تمامی این موارد تصمیم‌ می‌گیرند.

این درحالی است که ویل اسمیت پس از مراسم اسکار با انتشار بیانیه‌ای رسمی از کریس راک پوزش خواست، و پس از استعفا گفت که هر مجازاتی را که آکادمی تعیین کند، خواهد پذیرفت.

XS
SM
MD
LG