لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۵۸

اتخاذ تدابیر احتیاطی در اروپا همزمان با تداوم جنگ اوکراین؛ آلمان پناهگاه‌های زیرزمینی‌اش را تقویت می‌کند


نانسی فایسر، وزیر کشور آلمان
نانسی فایسر، وزیر کشور آلمان

همزمان با تداوم جنگ در اوکراین، دولت اولاف شولتز در آلمان تقویت پناهگاه‌های زیرزمینی و ایجاد «انبارهای بحران» را در کنار دیگر تدابیر احتیاطی مورد توجه قرار داده‌است.

روزنامه ولتن سونتاگ آلمان روز شنبه به نقل از وزیر کشور، نانسی فایسر، گزارش داد که آلمان همزمان با بررسی ارتقای ایمنی سرپناه‌های عمومی‌اش، هزینه‌های حفاظت مدنی از شهروندانش را نیز افزایش می‌دهد.

به گفته وی هم‌اینک ۵۹۹ پناهگاه در کل آلمان وجود دارد و روند تخریب آنها (به دلیل بلااستفاده بودن و عمر بالای بنا) متوقف شده است.

وزیر کشور آلمان همچنین افزود که دولت تقویت پارکینگ‌های زیرزمینی، ایستگاه‌های مترو، و زیرزمین‌ها را به عنوان سرپناه‌های بالقوه در دستور کار قرار داده و ٨٨ میلیون یورو را به نصب آژیرهای جدید اختصاص داده است.

دولت آلمان همچنین تجهیزات پزشکی، لباس‌های محافظ، ماسک و تجهیزات دارویی را جهت استفاده در مواقع بحران ذخیره خواهد کرد.

در روزهای اخیر گزارش شده که برلین در حال بررسی خرید یک سامانه دفاع موشکی از اسرائیل یا ایالات متحده برای دفاع از خود در برابر تهدیدات احتمالی روسیه است.

اولاف شولتز، صدر اعظم آلمان، تنها چند روز پس از آغاز تهاجم روسیه به اوکراین در یک سخنرانی مهم اعلام کرده بود کشورش با تزریق بیش از ١١٠ میلیارد دلار به ارتش، هزینه‌های دفاعی‌اش را به بیش از ٢ درصد از تولید اقتصادی خود افزایش می‌دهد.

XS
SM
MD
LG