لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۳۴

پدر روح‌الله زم شورای عالی امنیت ملی را «شریک واقعی» دستگاه مجری اعدام فرزندش دانست


تصویری از روح‌الله زم، مدیر کانال تلگرامی آمد نیوز
تصویری از روح‌الله زم، مدیر کانال تلگرامی آمد نیوز

پدر روح‌الله زم، مدیر کانال تلگرامی «آمد نیوز» با بیش از یک میلیون دنبال‌کننده که سال گذشته اعدام شد، با انتشار چند ویدئو و متن در اینستاگرام خود و با اشاره به ادعا‌های اخیر یکی از ماموران سابق وزارت اطلاعات ایران، شورای عالی امنیت ملی را شریک اعدام پسرش معرفی کرده است.

پدر روح الله زم در چند پست اخیری که در اینستاگرام خود منتشر کرده است می‌گوید ادعا‌های اخیر یکی از ماموران سابق وزارت اطلاعات ایران مبنی بر همکاری سازمان اطلاعات سپاه با دولت و دستگاه امنیتی فرانسه، برای طرح فریب و آوردن روح‌الله زم به ايران او را مجبور به بازگو کردن برخی حقایق و اطلاعات کرده است که از سخنان روح الله زم در ملاقات‌های خانوادگی به دست آمده است.

محمدعلی زم در ادامه با نام بردن از افرادی به عنوان عاملان اصلی و طراحان «فریب» کشاندن پسرش به عراق تاکید می‌کند که «شورای عالی امنیت ملی» با ریاست حسن روحانی و دبیری علی شمخانی، از شرکای واقعی دستگاه مجری اعدام روح الله زم بوده است.

پس از بازگرداندن روح الله زم به ایران شایعاتی در شبکه‌های اجتماعی پیرامون همکاری برخی اتباع ایرانی خارج از کشور با ماموران امنیتی ایران برای دستگیری او منتشر شد.

سپاه پاسداران مهر ماه سال گذشته با اعلام بازداشت آقای زم مدعی شد که او را «با استفاده از عملیات پیچیده و فریب اطلاعاتی» به «داخل کشور هدایت و بازداشت» کرده است. اندکی بعد مشخص شد که روح الله زم در سفر به عراق بازداشت شده و به ماموران امنیتی جمهوری اسلامی تحویل داده شده است.

محمدعلی زم پیشتراز دولت‌های فرانسه، عراق، و استرالیا خواسته بود «موضع رسمی خود در ميزان تقصير‌پذيری و يا مردود‌‌دانستن مشارکت» در زمینه دستگیری و انتقال فرزندش، روح الله زم، به ایران را اعلام کنند.

روح‌الله زم روز ۲۲ آذر ۱۳۹۹ در سن ۴۷ سالگی اعدام شد.

XS
SM
MD
LG