لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۳ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۵۴

هرانا: شیرین نجفی، همکار سابق روح الله زم، به «مرخصی درمانی» اعزام شد


روح الله زم ادمین اصلی آمدنیوز بود که مقامات ایران او را اعدام کردند-آرشیو
روح الله زم ادمین اصلی آمدنیوز بود که مقامات ایران او را اعدام کردند-آرشیو

سایت حقوق بشری «خبرگزاری هرانا» روز دوشنبه ۲۱ تیر از اعطای «مرخصی درمانی» به شیرین نجفی پس از تودیع قرار وثیقه ۵ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومانی خبر داد.

شیرین نجفی یکی از ادمین های کانال تلگرامی «آمدنیوز» است. مدیر و گرداننده اصلی آمدنیوز روح الله زم بود.

سپاه پاسداران مهر ماه سال گذشته با اعلام بازداشت آقای زم مدعی شد که او را «با استفاده از عملیات پیچیده و فریب اطلاعاتی»...«به داخل کشور هدایت و بازداشت» کرده است. اندکی بعد مشخص شد که روح الله زم در سفر به عراق بازداشت شده و به ماموران امنیتی جمهوری اسلامی تحویل داده شده است.

روح‌الله زم ۲۲ آذر سال گذشته توسط قوه قضاییه جمهوری اسلامی به دار آویخته شد.

هرانا به نقل از «یکی از نزدیکان خانم نجفی» نوشته است که او نیز «اواخر سال ۹۸ توسط ماموران قدس سپاه دستگیر و به ایران منتقل شد.» هرانا همچنین نوشته است شیرین نجفی « از زمان بازداشت تا خردادماه ماه ۹۹ در بازداشتگاه سپاه ثارالله و از آن زمان تاکنون در بازداشتگاه اطلاعات سپاه موسوم به بند دو الف زندان اوین در سلول انفرادی» به سر برده است.

هرانا با بیان اینکه شیرین نجفی روز یکشنبه این هفته «با پابند نظارتی الکترونیک» به مرخصی درمانی اعزام شده، نوشته است: «وی توسط شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران به ۲۲ سال حبس تعزیری و ۱۰۰ ضربه شلاق محکوم شده که مجازات اشد، یعنی ۱۵ سال زندان قابل اجرا خواهد بود.»

XS
SM
MD
LG