لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۰۲

انتقاد دوباره مولوی عبدالحمید: بندهایی از قانون، کشور را فلج کرده است


مولوی عبدالحمید در نماز جمعه اهل سنت زاهدان - ۱۲ اسفند ۱۴۰۱
مولوی عبدالحمید در نماز جمعه اهل سنت زاهدان - ۱۲ اسفند ۱۴۰۱

مولوی عبدالحمید با انتقاد درباره مسومیت دانش آموزان دختر و همچنین تبعیضها، بار دیگر از جمهوری اسلامی انتقاد کرد. او گفت بندهایی از قانون کشور را فلج کرده است.

عبدالحمید اسماعیل‌زهی مشهور به مولوی عبدالحمید، امام جمعه اهل سنت در نماز جمعه زاهدان روز جمعه ۲۵ فروردین گفت: حق ملت ایران است که عدالت اجرا شود. تبعیض ضد عدالت است. آزادی اندیشه اگر نباشد، آزادی‌های مذهبی مختل باشد، آزادی‌های سیاسی نباشد، مشکل وجود دارد. این آزادی حق مردم است. در اسلام اعتدالی تبعیض، جناح و حزب مطرح نیست؛ حتی دین هم در برابر عدالت، حقوق انسان و حقوق شهروندی مطرح نیست. این حقوق متعلق به همه مردم است.

وی گفت: این حکومت دینی جمهوری اسلامی است. قانون آزادی داده و شما در جمهوری اسلامی نمی‌توانید جلوی نماز مردم را بگیرید ... چرا اعمال سلیقه می‌کنید؟ چه کسانی هستند که این اعمال سلیقه را می‌کنند و جلوی اهل سنت را می‌گیرند، نمازخانه‌شان را می‌بندند یا در تعلیم آنها دخالت می‌کنند؟ اینها چه کسانی هستند؟

او افزود: در قانون جمهوری اسلامی بندهایی موجود است که تا این بندها را اصلاح نکنید، مُلک درست نمی‌شود. بندهایی در این قانون است که کشور را فلج کرده است. این قانون برخی آزادی‌ها را دارد اما شما اجازه اجرای قانون را نداده اید.

مولوی عبدالحمید همچنین درباره مسمومیت دختران دانش آموزان گفت: در این ماجرای مسمومیت دانش آموزان دختر در مدارس دولتی شدت گرفته است. این یک ناامنی بزرگ در کشور ما است. همه مردم تعجب می‌کنند که کشور با این همه دستگاه‌های امنیتی متعدد که دارد، رصدهای مختلف و دوربین‌های موجود است؛ و به تعبیر برخی مسئولان که درباره حجاب می‌گفتند ما چهره‌ها را با این دستگاه‌های پیشرفته و پیچیده شناسایی می‌کنیم؛ چگونه است شما چهره‌ها را برای حجاب شناسایی می‌کنید اما اون دزدی که در مدرسه‌ها سم می‌ریزد و دختران مردم را که نور چشم و جگرگوشه مردم هستند و مسموم می‌شوند را هنوز نتوانسته‌اید دستگیر کنید.

وی افزود: کی می‌تواند این مساله را باور کند. کی باور می‌کند که شما با این وضعیت پیشرفته امنیتی و رصد اطلاعاتی، نمی‌توانید عاملان مسمومیت را شناسایی کنید. همین است که مردم این را قبول نمی‌کنند. مردم عقیده‌شان این است که این حملات ریشه در سیستم دارد. این به یک جا اتصال دارد که در یک روز می‌تواند چندین مدرسه را تحت حمله قرار دهد.

مولوی عبدالحمید: قوانین جمهوری اسلامی کشور را فلج کرده است
لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:02:07 0:00

XS
SM
MD
LG