لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۳ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۱۵

وزیر دفاع اسرائیل: تنها راه کمک به بازگرداندن گروگان‌های اسرائیلی فشار نظامی است


یوآو گالانت، وزیر دفاع اسرائیل
یوآو گالانت، وزیر دفاع اسرائیل

یوآو گالانت، وزیر دفاع اسرائیل، روز یکشنبه در دیدار با خانواده‌های گروگان‌های اسرائیلی که در اسارت حماس در غزه نگهداری می‌شوند، گفت: «تنها، فشار نظامی می‌تواند به بازگرداندن عزیزان ما کمک کند.»

گالانت با بیان اینکه اسرائیل به بازگرداندن گروگان‌ها به هر طریق ممکن، خواه عملیات نظامی باشد یا توافق و مذاکره، متعهد است افزود: «اسرائیل دو هدف اصلی را در جنگ جاری با حماس دنبال می‌کند که یکی نابودی این گروه تروریستی است و دیگری بازگرداندن همه گروگان‌ها.»

وزیر دفاع اسرائیل همچنین گفت حماس در ابتدا فکر می‌کرد که اسرائیل در برابر حملات موشکی و پهپادی این گروه تسلیم ‌می‌شود، اما نه تنها این اتفاق نیفتاد بلکه اسرائیل به فشار نظامی خود بر حماس ادامه داده و خواهد داد تا این گروه تروریستی را مجبور به مذاکره برای آزادی گروگان‌ها کند.

وی همچنین خاطرنشان کرد: «من ده‌ها سال است که حماس را می‌شناسم و می‌دانم که تنها فشار نظامی به ما کمک می‌کند. تنها چیزی که بر حماس اثر گذاشته این بوده که آنها متوجه شدند بهای اعمال خود را می‌پردازند.»

وزیر دفاع اسرائیل تصریح کرد اسرائیل هیچ چارچوب زمانی خاصی برای پایان دادن به جنگ با حماس ندارد و به تلاش‌های خود برای بازگرداندن گروگان‌ها تا زمانی که این امر محقق شود، ادامه خواهد داد.

در این دیدار، خانواده‌های گروگان‌ها از وزیر دفاع خواستند که تلاش‌های بیشتری برای آزادی عزیزانشان انجام دهد. آنها همچنین از وی خواستند که دولت اسرائیل را تحت فشار قرار دهد تا با حماس برای آزادی گروگان‌ها مذاکره کند.

XS
SM
MD
LG