لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۲۲

ارتش اسرائیل: از  زمان آغاز عملیات زمینی در غزه، به ۵۰۰۰ هدف حماس حمله کردیم


نیروهای اسرائیلی در غزه
نیروهای اسرائیلی در غزه

ارتش اسرائیل از آغاز عملیات زمینی این کشور در نواز غزه، نیروی هوایی اسرائیل با کمک و هدایت نیروی زمینی، حدود ۵۰۰۰ هدف شبه‌نظامیان حماس در این منطقه را مورد حمله قرار داده است.

به گزارش آرش سیگارچی، خبرنگار اعزامی صدای آمریکا به اسرائیل، حدود ۳۳۰۰ حمله توسط جت‌های جنگنده، حدود ۸۶۰ حمله توسط هلی‌کوپترها و بیش از ۵۷۰ حمله توسط پهپادهای اسرائیل انجام شده است.

ارتش اسرائیل می‌گوید این حملات به نیروهای زمینی در «خنثی سازی تهدیدات در کمترین زمان» کمک می کند.

بر اساس این گزارش، کمترین زمان اندازه گیری شده، ۶ دقیقه از لحظه اطلاع نیروی هوایی تا زمان حمله بوده است.

ارتش اسرائیل چند روز پیش حمله زمینی به غزه را آغاز کرد و تاکنون نقاط مختلفی از این منطقه که تحت کنترل شبه‌نظامیان حماس بود را به تصرف خود درآورده است.

در این حال، ارتش اسرائیل اعلام کرد که با استفاده از جت‌های جنگنده و نیروهای زمینی، احمد صیام، فرمانده گروهان منطقه‌ای «ناصر رضوان در سازمان تروریستی» حماس را در حالی که در مدرسه «البارک» مخفی شده بود، «خنثی» کرده است.

به گفته سخنگوی ارتش اسرائیل، احمد صیام حدود یک هزار تن از ساکنان نوار غزه را به عنوان گروگان در بیمارستان «رانتیسی» نگه داشت و از خروج آنها به جنوب نوار غزه جلوگیری کرد.

ارتش اسرائیل ، احمد صیام را «نمونه دیگری از سوء استفاده سازمان تروریستی حماس از ساکنان نوار غزه و تأسیسات غیرنظامی به عنوان سپر انسانی برای نیازهای تروریستی این سازمان» معرفی کرده است.

اسرائیل بارها از غیر نظامیان فلسطینی خواسته که از شمار نوار غزه به حنوب این منطقع بروند و حماس را متهم کرده است که مانع خروج غیر نظامیان به جنوب غزه می شود. این گروه شبه نظامی، این موضوع را رد کرده است.

حماس که تحت حمایت جمهوری اسلامی قرار دارد، از سوی ایالات متحده، اتحادیه اروپا و شمار دیگری از کشورها در جهان به عنوان گروهی تروریستی شناخته می شود.

در همین حال، با ادامه جنگ در غزه، نگرانی از وضعیت غیرنظامیان این منطقه افزایش یافته است. در این ارتباط، ولکر ترک، کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد، روز شنبه خواستار رعایت موازین حقوق بشر شد تا به غیرنظامیان فلسطینی کمک‌رسانی شود.

به گزارش آسوشیتدپرس، او بر لزوم کمک‌رسانی به دو میلیون و سیصد هزار ساکنان نوار غزه تاکید کرد.

XS
SM
MD
LG