لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۰۰

اسرائیل: بازسازی جنوب کشور پس از حمله حماس سال‌ها زمان می‌برد


بنی گانتز، وزیر پیشین دفاع اسرائیل. آرشیو
بنی گانتز، وزیر پیشین دفاع اسرائیل. آرشیو

یک عضو کابینه جنگ اسرائیل می‌گوید که تلاش‌های اسرائیل برای بازسازی مناطقی که در حمله حماس ویران شده‌اند، سال‌ها طول می‌کشد و حمله زمینی برنامه‌ریزی شده در نوار غزه تنها بخشی از این تلاش‌ها خواهد بود.

بنی گانتز، ژنرال و فرمانده پیشین ستاد کل فرماندهی و عملیات ارتش اسرائیل، و از مخالفان نتانیاهو که اکنون عضو کابینه اضطراری جنگ است، به حماس و دیگر دشمنان اسرائیل پیام داده که آنها هم در خطر نابودی هستند.

آمریکا، اتحادیه اروپا، و ژاپن گروه شبه‌نظامی حماس را، که تحت حمایت جمهوری اسلامی قرار دارد، به عنوان یک گروه تروریستی شناسایی کرده‌اند.

گانتز روز پنجشنبه چهارم آبان در یک سخنرانی گفت تلاش‌های اسرائیل برای بازسازی مناطقی که در حمله ۱۵ آبان حماس ویران شده‌اند، سال‌ها طول می‌کشد: «برای تضمین امنیت مناطقی که بازسازی خواهند شد، نبرد علیه ترور در قلمرو نوار غزه، در عمق خاک غزه، هر جا و هر زمان که لازم باشد ادامه خواهد یافت.»

به نوشته رویترز به نقل از بنی گانتز، مانور زمینی تنها یک مرحله از یک روند طولانی خواهد بود که شامل جنبه های دفاعی، دیپلماتیک و اجتماعی می‌شود و سال‌ها طول می‌کشد.

گانتز، رقیب سیاسی دیرینه نتانیاهو، گفته کابینه جنگ که در دو هفته اخیر تشکیل شده به خوبی کار می کند و بر اساس محاسبات مربوط به بحران ملی تصمیم می‌گیرد:«سرنوشت ما خطر نابودی نخواهد بود؛ نابودی سرنوشت کسانی است که به ما بد می‌کنند.»

اسرائیل قول داده که حماس، دشمن قسم خورده آن کشور را که از حمایت جمهوری اسلامی و حزب الله لبنان برخوردار است، نابود کند.

XS
SM
MD
LG